jivaj

Jak napsat výpověď z pracovního poměru ze zdravotních důvodů ze strany zaměstnance?

Výpověď ze zdravotních důvodů

Odpovědi
standa

Zaměstnanec je oprávněn podat výpověď i bez udání důvodů (viz § 50 zákoníku práce).

Bohužel je dnes 30.7. a vy už máte jen jeden den na to, aby zaměstnavatel výpověď převzal, aby vám tak výpovědní doba běžela už od 1.8. a vy jste tak mohla pracovní poměr skončit po 2 měsících výpovědní doby, tedy k 30.9.2010.

Pokud výpověď zaměstnavatel převezme až v pondělí, tak výpovědní doba začne běžet až 1.9. a pracovní poměr tak bude moci skončit až 31.10.2010.

Doporučuji však na zaměstnavatele zkusit DOHODU o skončení pracovního poměru k datu, který bude přijatelný pro obě dvě strany.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx