Reny

Jak napsat výpověď k ukončení smlouvy vůči UPC?

Dobrý den. Každým rokem jsem vypisovala formulář od UPC o ukončení smlouvy a základě jej, mi vždy zavolali a snažili se domluvit o prodloužení a popřípadě nechat cenu původní. Byla jsem vždy zatím spokojená. Nemusela jsem nic podávat písemně. Vždy vše proběhlo telefonický bez potíží.
V loni jsem si od nich odkoupila modem TECHNICOLOLOR TC7200 ED3.0. a dne 12. 11. 2013 mi ho technik nainstaloval.
Tento rok bych chtěla postupovat stejně, ale teď nevím, jaké datum výpovědi bych měla napsat, když internet mám ke dni 13. 1. 2009 a modem ED3.0. a dne 12. 11. 2013. Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi
ivzez

Co míníte „smlouvou VŮČI UPC“?

Smlouva se uzavírá se smluvním (obchodním, …) partnerem,
(sub)dodavatelem apod. ► s/se (nikoliv vůči).
Smlouvu s UPC (nikoliv vůči) je možné vypovědět.

Výpověď – jednostranný právní krok – smlouvy
musí být písemná a musí být doručena druhé straně
(nejlépe zaslat doporučeným dopisem s dodejkou).

Ve výpovědi je nutné definovat obě smluvní strany – název firmy, sídlo (UPC);
jméno + příjmení, datum narození nebo rodné číslo, adresa (Vy), můžete uvést datum uzavření smlouvy, ale nemusíte. Stačí jednoznačně definovat smluvní
strany a uvést číslo smlouvy. Protože UPC nabízí více služeb, uvedla bych pro jistotu i předmět smlouvy (poskytování připojení k internetu).

Obrat „ke dni“ radši nepoužívejte, může být zavádějící.
Napište radši: Smlouva i poskytování sjednané služby
skončí dne …
Doplňuji:

  • ––––––

Dnem ukončení smlouvy/poskytování sjednané služby
je poslední den výpovědní doby.

Začíná-li např. měsíční výpovědní doba běžet prvním dnem
měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé straně,
může to být např. takto:
Výpověď bude doručena v průběhu listopadu. Výpovědní
doba začne běžet 1. a skončí 31. prosince (nikoliv 1. ledna!!).