etau15

Jak napsat osobní profil?

Jak nejlépe napsat osobní profil středoškoláka? Moc by mi to pomohlo :) .

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Napiš tam svoje skutečné kvality. VLASTNOSTI, SCHOPNOSTI a ZKUŠENOSTI (pokud nějaké máš). Hlavně upřímně a jak to cítíš.
Snaživost, rychlé učení/chápání, ctižádost, touha po sebezlepšování, touha po té práci (jestli je to osobní profil do životopisu) – proč ji chceš a co pro firmu budeš znamenat – tohle už možná bokem osobního profilu. Stačí velmi krátce a výstižně. Tady můžeš popsat i jaké máš záliby, které budou k dobru – jako četba, nějaký sport, hobby,..

Co by se týkalo celého životopisu, tak si na něm dej záležet, co nejvíc, udělej ho osobitý, jedinečný. Stručně přehledný, srozumitelný, ale dobře uzpůsobený. Aby tam byly popsány tvé kvality a že to té firmě něco přinese. Taky fotka samozřejmě pomůže (není to podmínka, ale lepší jak bez ní. Většina totiž nedává – a to je jejich chyba). Fotka je další bod naví. Zkrátka si s tím trochu pohrát ve wordu, ať ej vidět, že se snažíš a snažíš se prosadit. Pak si tvého životopisu všimnou mezi jinými a budeš ve výhodě, i když třeba nebudeš mít tolik zkušeností nebo titulů… Pokud někdo s tituly a hodně zkušenosti udělá strohý, suchý životopis, bez fotky, bez nějakých podnětných informací, tak mezi jinými životopisy nebude vůbec zvýhodňovaný.
Do životpopisu je dobré psát skoro všechno co máš, co umíš. Plno lidí to opomíjí, ale i nějaké (důležitější) nepracovní zkušenosti, všechny dovednosti, kurzy a schopnosti, které ani nemusí souviset s tou prací (jako třeba dobré vyjadřování atd)…

Další odpovědi
ivzez

Gonfalonier odpovídá perfektně, budete-li se řídit jeho radou, nic nezkazíte.

Upřesním odkaz z odpovědi Elkona (ze stránky, na kterou odkazuje totiž vede odkaz dál,
tam, kde najdete skutečný obsah: https://marti­nakolackova.cz/5-nejdulezitejsich-vet-v-zivotopise-za-ktere-vas-budou-personaliste-milovat/

A doplním důležitou věc:
V životopise i osobním profilu je nejdůležitější nikdy nelhat a nikdy nic nepřikrášlovat.

Člověk by se neměl podceňovat ani přeceňovat > proto bývá dobré své schopnosti nechat ohodnotit jinými.
Jako středoškolačka nejlépe svými učiteli, kteří by na rozdíl od lidí, kteří Vám jsou blízcí a budou se snažit Vám
co nejvíce pomoci, měli Vaše schopnosti zhodnotit nezaujatě > neměli by je ani „srážet“ ani přeceňovat.

elkon

Stačí se podívat: zenysro.cz/mo­mentky/moje-radost-a-inspirace/za-osobni-profil-v-zivotopise-vas-budou-personaliste-milovat