Jak napsat na obálku -dopis Slovenská republika.Jak SLOVAKIA?

Nejlepší odpověď
Ella

pokud chcete poslat dopis z ČR na Slovensko, stačí když pod adresu příjemce, pod PSČ napíšete Slovensko, popřípadě Slovenská republika. Pokud chcete poslat dopis z jiné země než z ČR na Slovensko, tak pod PSČ napíšete Slovakia

Další odpovědi
Elk

Možností je víc . Slovenská republika, Slovensko, i Slovakia, všechno je v pořádku a pošťáci to nerozlišují. Pokud to není adresováno přímo Slovenské republice…Ha ha

led

Z ČR stačí napísať Slovensko, Slovenská reppublika.
Z anglofonnej oblasti píšte Slovakia
Z iného štátu si radšej overte, ako sa to píše v ich reči, aby to náhodou nešlo do Slovinska. Aj to sa stáva. Tí, čo to na pošte rozdeľujú, väčšinou inú reč, ako svoju, neovládajú.
Už sa mi stalo, že na obálke okrem domovskej pečiatky bola aj Slovinská pošta 🙂

hanulka11

Buď Slovakia nebo SR

anonym

http://www.cpos­t.cz/cz/nastro­je/uzitecne-informace/dopo­rucene-vzory-postovnich-adres/doporucene-vzory-psani-postovnich-adres-id1078/

Zdroj: http://www.cpos­t.cz/cz/nastro­je/uzitecne-informace/dopo­rucene-vzory-postovnich-adres/doporucene-vzory-psani-postovnich-adres-id1078/