mispule

Jak napsat dovolání?

Jak má být takový dopis asi napsán?

Odpovědi
standa

Už jsem zde odpovídal, že efektivní použití speciálních oprávných prostředků (dovolání, kasační stížnost ap.) je nad síly laika.

Upřímně vám doporučuji, abyste se orátil(a) na advokáta.

Oscar

Souhlasím se Standou, protože pokud nejsi Nejvyšší státní zástupce, tak ani dovolání sám podat nemůžeš. Dovolání může podat jen obviněný, ale zase jen prostřednictvím advokáta, takže kde kdo si jen tak dovolání podat nemůže. Ostatně o dovolání rozhoduje Nejvyšší soud ČR a kdyby si každý podával dovolání, že se mu prostě nelíbí rozsudek soudu nižšího stupně, tak by se asi na Nejvyšším soudu zbláznili. Jinak k podmínkám a náležitostem se mrkni na § 265a – 265h trestního řádu