paul1

Jak nakládat rajské na ukrajinský způsob?

Za minulého režimu jsme cestovali po Ukrajině a tam v obchodech jsme viděli spoustu rajských naložených vcelku v 5 litrových lahvích. Prý si takto nakládají (asi mléčným kvasením) rajské na zimu. Máme tento rok nadúrodu rajských (normálních, i divokých) a chtěli by jsme si je takto naložit. Nemohu ale nikde najít návod, jak na to. Poradí někdo? Díky, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

Před 2 dny jsme mluvila se známou,. která takto rajčata nakládá. Řekla mně, že stejně jako kvašáky – přidává kopr, křen, vinný list., koření, sůl.

Protože nebudu rajčata nakládat,. nevěnovala jsem receptu větší pozornost – pokud jde o množství soli.Znám jen u okurek. t.

Našla jsem recept, v ukrajinštině, rajčata – mléčné kvašení.

Když využijete překladač,. recept je srozumitelný.

https://ecoohot­nadzor31.ru/uk/sour-tomatoes-in-jars-sour-tomatoes-recipes.html

paul1

Pro annas: mockrát díky za odpověď a link na recept. Potěšila jste nás velmi a ještě dnes jdeme některý způsob vyzkoušet. Ještě jednou dík, Pavel

annas

Známá mně slíbila, že mně dá sklenici na ochutnání. Myslím si, že si pochutnám, protože kvašáky miluji.