LAW3S

Jak najít to, co chci v životě dělat?

Jakým způsobem najít smysl života a především jakým způsobem určit budoucí VŠ, pokud nemám žádné relevantní záliby, podle kterých bych se mohl řídit?

Nejlepší odpověď
Alesh

Hledat, hledat, hledat. Prostě to zkoušet. Jiná cesta není, tohle za tebe nikdo jinej nevymyslí.

Další odpovědi
paul1

Já jsem také ze začátku nevěděl pořádně co dělat, směr studia jsem zvolil podle kamarádů, po skončení jsem dělal úplně něco jiného a práci, která nakonec byla i mým koníčkem jsem našel až v polovině produktivního věku.

Kelt

Zasnít se a hledat, svůj sen a pak se pomalu vracet až do okamžiku, že danou věc mohu realizovat. Načrtnout si plán cesty a pak detailně rozebírat, co je třeba provést udělat, mít, získat.Uvažovat své pocity, co jsem ochoten udělat a co ne. A pokládat si otázku proč to dělat a jak to dělat. To je pouze nástin, ale sežeň si nějakou motivující knihu lidského rozvoje.

Gonfaloniér

To musíš cítit uvnitř. Ale musíš být k sobě zcela upřímný a přiznat si to, ať je to cokoli.

da ny

Ani pečlivě vybraná VŠ nemusí splnit Vaše očekávání.
Těch oborů můžete vystudovat několik. Přestoupit během studia.
Praxe, možnost uplatnění na trhu práce se může lišit od Vašich představ.
Někdo je vyhraněný brzy a jde za svým „snem“. Jinému to trvá i několik let.
Štěstí najde jinde, než by očekával. Až se najdete, jděte za svým cílem, bez obav,
pochyb, s elánem a radostí.

ivzez

Nemáte-li žádné relevantní zájmy, zkuste VŠ vybírat podle předmětů (oborů), které Vám dobře jdou na SŠ.
Může se stát, že ve zvoleném oboru časem najdete zalíbení.

A kdyby ne, můžete změnit obor působnosti i po skončení studia > přeškolit se.

LAW3S

Děkuji za odpovědi, nicméně času na hledání již mnoho není a když byl, investoval jsem ho především do snahy o nalezení odpovědi na tuto otázku – bohužel neúspěšně. Proto nevidím další možnosti, které bych mohl dělat pro nalezení alespoň částečného východiska.

Alesh

Nezbývá než hledat dál. Problém je nejspíš v tom, že jsi vlastně pořádně nic nezkusil. Pokud jde o VŠ, tak pokud na nějakou půjdeš, pak se klidně může stát, že během studia najdeš a třeba tu školu změníš apod.