nastasjaf

Jak nahodit vypadlé pojistky?

Ahoj, budu působit jako blbec, ale je to poprvé, co mi vypadly pojistky a jsem sama doma. Vzbudila jsem se a zjistila, že nefunguje jen určitý okruh (konkrétně většina el.zásuvek v různých místnostech). Šla jsem tedy ke skřínce, kde byly všechny jističe v horní poloze, secvakla jsem ten pro zásuvky dolů a potom opět vrátila do původní polohy. Zásuvky ale pořád nefungují. Co jsem udělala špatně nebo co mám udělat ještě?

Odpovědi
anonym

Optat se u sousedů.Ono je totiž možné, že nejde jedna fáze ( chyba zvenčí).Někdo má na tu fázi zásuvky ,sousedovi třeba nepůjdou světla.
Také se nám to někdy stává.
A nebo, pokud bydlíš v rodinném domku, tak může být vyhozená pojistka na baráku, to ale musí opravit elektrikář.

Klaproth

U některých typů jističů nestačí páčku natáhnout do horní polohy, na spodní části mají tlačítko, které se musí současně s natahováním páčky stlačit.

anonym

Odpoj ze zásuvek všechny spotřebiče nahoď jistič znovu a několikrát za sebou.Nejraději všechny.Může být zkrat v nějakém spotřebiči.Může být už vyhřátý,hlavně ten staršího typu.

mzm

Jak píše ping-pong. Některé starší jističe můžou mít své nejlepší roky za sebou a je nutné s nimi několikrát „zacvakat“ – osobní zkušenost. Případně se podívat před tyto jističe jestli není problém tam, jak píše lahny.