Avatar uživatele
nastasjaf

Jak nahodit vypadlé pojistky?

Ahoj, budu působit jako blbec, ale je to poprvé, co mi vypadly pojistky a jsem sama doma. Vzbudila jsem se a zjistila, že nefunguje jen určitý okruh (konkrétně většina el.zásuvek v různých místnostech). Šla jsem tedy ke skřínce, kde byly všechny jističe v horní poloze, secvakla jsem ten pro zásuvky dolů a potom opět vrátila do původní polohy. Zásuvky ale pořád nefungují. Co jsem udělala špatně nebo co mám udělat ještě?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? quentos před 2707 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Optat se u sousedů.Ono je totiž možné, že nejde jedna fáze ( chyba zvenčí).Někdo má na tu fázi zásuvky ,sousedovi třeba nepůjdou světla.
Také se nám to někdy stává.
A nebo, pokud bydlíš v rodinném domku, tak může být vyhozená pojistka na baráku, to ale musí opravit elektrikář.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

U některých typů jističů nestačí páčku natáhnout do horní polohy, na spodní části mají tlačítko, které se musí současně s natahováním páčky stlačit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Odpoj ze zásuvek všechny spotřebiče nahoď jistič znovu a několikrát za sebou.Nejraději všechny.Může být zkrat v nějakém spotřebiči.Může být už vyhřátý,hlavně ten staršího typu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

Jak píše ping-pong. Některé starší jističe můžou mít své nejlepší roky za sebou a je nutné s nimi několikrát „zacvakat“ – osobní zkušenost. Případně se podívat před tyto jističe jestli není problém tam, jak píše lahny.

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek