Jak nahodit vypadlé pojistky?

Ahoj, budu působit jako blbec, ale je to poprvé, co mi vypadly pojistky a jsem sama doma. Vzbudila jsem se a zjistila, že nefunguje jen určitý okruh (konkrétně většina el.zásuvek v různých místnostech). Šla jsem tedy ke skřínce, kde byly všechny jističe v horní poloze, secvakla jsem ten pro zásuvky dolů a potom opět vrátila do původní polohy. Zásuvky ale pořád nefungují. Co jsem udělala špatně nebo co mám udělat ještě?

Odpovědi:

Optat se u sousedů.Ono je totiž možné, že nejde jedna fáze ( chyba zvenčí).Někdo má na tu fázi zásuvky ,sousedovi třeba nepůjdou světla.
Také se nám to někdy stává.
A nebo, pokud bydlíš v rodinném domku, tak může být vyhozená pojistka na baráku, to ale musí opravit elektrikář.

Stříbrný

U některých typů jističů nestačí páčku natáhnout do horní polohy, na spodní části mají tlačítko, které se musí současně s natahováním páčky stlačit.

Odpoj ze zásuvek všechny spotřebiče nahoď jistič znovu a několikrát za sebou.Nejraději všechny.Může být zkrat v nějakém spotřebiči.Může být už vyhřátý,hlavně ten staršího typu.

Diskuze k otázce

Bronzový

mzm

Jak píše ping-pong. Některé starší jističe můžou mít své nejlepší roky za sebou a je nutné s nimi několikrát "zacvakat" - osobní zkušenost. Případně se podívat před tyto jističe jestli není problém tam, jak píše lahny.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 994
Zlatý Bedy 675
Zlatý Hlada 487
Zlatý gecco 476
Zlatý ge0rge 449
Zlatý www 412
Zlatý Dochy 342
Zlatý led 325
Zlatý Drap 319
Zlatý beer 297

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.