katsumi

Vypadli pojistky a po nahození nefunguje vůbec nic. Čím to je

Máme v pronámu byt přes rok a už jsme podruhé koupili žárovky protože nevydrželi. Teď jsme koupili úsporné a jedna z nich při rozsvícení blikla a vyhodila pojistky. Po nahození nám stále nic nefunguje žárovka nejde odšroubovat. Co dál?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Zkontroluj znovu všechny jističe, hlavní jistič (může být na chodbě) a případně proudový chránič.
  2. Pak si zjisti, který jistič se týká světelného okruhu s problematickou žárovkou, opět jej shoď a žárovku vyšroubuj pomocí kleští – a zkontroluj, zda není poškozená objímka.

___
Pokud se na „b)“ necítíš/te, zavolej si elektrikáře (nebo šikovného souseda).
😉

Další odpovědi
Kelt

Je třeba umět rozsvěcovat světlo. Kliknout a rozsvítit a nedržet to v mezipoloze. Podívej se na jističe. Jeden je na světlo, ale pak je ještě hlavní jistič pro byt a tím zapínáním světla mohl vypadnout i ten. Musí jít ta žárovka odšroubovat. vypni jistič, vyšroubuj žárovku , dej novou a nahoď jističe.

cochee

Ta žárovka ale musí bezpodminečně pryč; pokud to sami nedáte, sežeňte si elektrikáře.

mosoj

Koukni se na hlavní jistič. Bude vypadlý. Při takovémto výboji se to stává. El. oblouk který v tomto případě vzniká, je roven přímému zkratu.

led

mowla, najlepšie je poškodený závit žiarovky vyberať pomocou dreveného vešiaka (ramínka) bez spodnej priečky. Drevo sa „zakusne“ do objímky a pomalým krútením sa bez poškodenia vykrúti. Kliešte väčšinou „roztrhajú“ tenký plech závitu žiarovky, hlavne ak je zapečený… Kliešte nemusia byť súčasť domácnosti, ale vešiak má určite každý.
Šírka vešiaka presne sedí na závit a nepoškodí závit objímky. A aj pri zábudlivosti, nevypnutej elektrike, je to pre človeka bezpečné.

cochee

No, led, dovedu si taky představit, že v mladých domácnostech už těžko narazit na dřevěný věšák, dneska už je všechno v plastu 🙂

Mc Merkurion

to je dobrej fígl,akorát že já dřív najdu ty klečtě než ten věšák…