Boy 13

Mohla se poškodit LED žárovka?

Dneska jsem si koupil LED žarovku a když jsem ji dával do lustru, tak jsem se nevšiml, že je zaplý a než jsem jí pořádně dotáhl tak jako problikla, a pak hned svítila na plný výkon? Mohl jsem jji nějak poškodit? Může to mít dopad na životnost?

Odpovědi
Arne1

ne

Roman71

Boy 13, to je v pořádku. LED žárovky fungují jinak než trubicové úsporné žárovky, které do plného svitu naběhnou zvolna. Probliknutí LEDky byl zjevně jen počáteční start, jinak LED žárovky svítí plným jasem téměř okamžitě. Životnost LED žárovky ovlivňuje především kvalita použitých diod, chlazení a proudový omezovač.