berry38

Jak na zánět zubu?

Včera měl začal bolet zub jednička dole, postupem času se bolest rozšířila do přední dásně. Dneska jsem měl i zvýšenou teplotu. U zubaře mi zjistili zánět a tak nastalo otevření a číštění zubu, zub mám mít otevřený a stavit se příští týden na výplń a plombu. Teď večer mám i horečku, beru ibalgin. Zuby mě pořád pobolívají.

Chci se zeptat, jestli je tohle standartní průběh a jak dlouho můžou zuby bolet? Co na to pomáhá? Je to běžný nechat zub takhle otevřený několik dní?

Díky

Nejlepší odpověď
da ny

Není to běžný průběh pulpitidy 1 zubu, většinou nikdo nemá teplotu (jiná příčina?).
Může být zároveň přítomen zánět dásní, případně okostnice.zubu (teploty)
Běžte znovu ke stomatologovi
http://tema.styl­.ceskyprehled­.cz/tema-zanet-okostice-zubu-a-zanet-dasni-79353.html
http://www.ule­kare.cz/nemoci-vysetreni/zanet-okostice-zubu

Další odpovědi
marci1

Zub se nechává i nějaký čas otevřený, ale pokud máš horečku, tak bych doporučila znovu navštívit zubaře. Zřejmě ti předepíše antibiotika.

Lukáš Rusek

Na tohle se zeptej zubního lékaře :) ten ti poradí.

mosoj

Takhle rychle se to nedělá ani bez komplikací! Je to běžný postup. Na ptaní je stomatolog.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.