Avatar uživatele
pusinka50

Jak na vás zapůsobila zpráva o úmrtí herce Pierre Brice, alias Vinnetou, který zemřel v úctyhodném věku 86 let?

Já jsem viděla každý díl s Vinnetouem snad 15×, kdysi před 40 lety jsme museli dokonce stát frontu na lístky. Moc se mi líbil jako chlap a jako představitel velmi čestné postavy. Je mi to líto, že již není mezi námi, zůstal krásným chlapem až do konce života.

Omlouvám se, slyšela jsem tu zprávu až v 18 hod a teď jsem si teprve všimla, že mě barbakan předběhl s otázkou. Tak jestli někdo budete chtít ještě odpovědět, budu ráda. Omlouvám se fakt za podvojnou otázku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, led, annas, kapka, johana 56, fcoop, redy, briketka10, Agneta, gecco, zzzlatokopka, anonym před 3240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Inu ano…
___
A to se dneska nějak ´roztrhl pytel´ – zemřel Ludvík Vaculík…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Dnes ráno tutu smutnou zpávu říkali na
RádiuBeat já zrovna krájela brambory a
povzdychla si achjo chudák :(
Všichni tam musíme měla jsem ho moc ráda.

Doplňuji:
Co já pamatuju, když jsme ještě prodávaly
v Bontonlandu, kolik se tam prodalo jeho CD
sérií a když už nějaký díl nebyl musely jsme
ho doobjednat ti zákazníci byli neodbytní.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vinnetou-posledni-vystrel-podruhe-a-naposled-vzpominate-si-na-nej
Doplňuji:
pardón jeho DVD sérií 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Doplňuji:
Jako malý kluk jsem sbíral i pohledy s Vinnetouem.Vzpo­mínám si,jak jsem tenkrát v kině brečel když ho ten lump zastřelil.Odešlo kousek mého dětství.:-(

Upravil/a: ten který je

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Slzička ukápla,odešel symbol mého dětství…
Také jsme se sestrami stávaly frontu u pokldny, na tyto filmy jsme si vždy z pětikorunového týdenního kapesného dokázaly ušetřit.
Přesto,že byl první film uveden do kin v roce 1963,byl ukázkou snahy o to,aby se odlišná lidská společenství naučila žít vedle sebe bez vykořisťování,po­drobení se silnějším a mocnějším.
Vím, bylo to něco jako pohádka,ale krásná…..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

jiná odpověď

Já mám nejraději Sama Hawkinse. Vinnetou byl na mě moc ušlechtilý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Vinetou, povinné školské podlavicové a domáce podpaplonové čítanie, kde dobro, pravda a láska víťazili a zlo bola porazené. Trochu mi ale prekážalo jeho uprednostňovanie „Človeka nemeckého“ vždy pravdovravného a čestného, neschopného ničoho zlého a skrývajúca sa nadradenosť „bieleho muža“, i keď aj iným „farbám“ dal právo na život a všetky ľudské, zlé i dobré, vlastnosti.

Pierre Brice dal Vinetuovi život a svoju tvár.
Dovtedy som si Vinetua predstavovala ako človeka s kamennou tvárou (asi ako Buster Keaton alias Frigo), napriek tomu citlivého,s ne­konečnou fyzickou výdržou, ktorý ani len mihnutím brvy nedal najavo svoje city,či už stál u mučiaceho kolu, alebo vyznával lásku Ribane.
Ale až Pierre Brice dal Vinetuovi ten naozaj ľudský rozmer.
PS.
Vinetou bol v europskom ponímaní šľachtic, čosi ako anglický lord,
kdežto Sam Hawkins, je človek ľudový, prototyp človeka obdareného sedliackým rozumom, nezlomeného osudom, niečo ako kombinácia Sancho Panzu (sluha Don Quijot) a Krónerov Pacho, hybský zbojník a ľudový mudrc Sváko Ragan.
Doplňuji:
…ako na mňa zapôsobila smrť Pierra Brice, človeka, ktorý napriek svojmu ťažkému zraneniu nasadol nielen na živého koňa, ale dokázal osedlať aj koňa osudu a odjazdiť na ňom svoj život?
Ako na človeka, ktorý ho poznal, poznal jeho život, poznal i jeho umeleckú dráhu, celoživotne úzko zviazanú s Vinetuom.

Upravil/a: led

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Dozvěděla jsem se to až teď z téhle otázky, takže nostalgie za tři, dva, jedna…teď.
Přiznám se, že jsem knižní předlohu necetla, ale právě filmového Vinetou s Pierrem Bricem jsem měla a stále mám moc ráda.
Tu základní ctyrdilnou sérii jsem viděla od dětství do dospělosti nesčetněkrát. Nejdříve v kině a pak v televizi.
Zajímavé je, že jsem příběh viděla nejprve úplně pozpatku. Jako první jsem viděla Poslední výstřel, takže mi Vinetou hned v prvním díle zemřel. A ve čtvrtém se poznal s Oldou. :)
Teď mě napadá, že jsem si na Vinetou i hrála. Mohlo mi být tak deset, běhala jsem na chatě po lese se Stříbrnou puškou. Dřevěná puška pobitá takovyma kovovyma „stribrnyma“ koleckama. :)
86 let je krásný věk. Krásná, nezapomenutelna role, pozitivně ovlivněné dětství mnoha děti. Díky za to. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Vinnetou byl prostě gentleman, měl smysl pro čest, pravdu, přátelství. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smti (1968).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Doplňuji:
Byly to filmy, kde dobro a spravedlnost vítězily.

Upravil/a: Jan Kunčar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Měl jsem rád ty filmy co dávali v kině (tenkrát video nebylo ani na kreslícím prkně) i knihy četl akorát že to byla fiktivní postava od A do Z nikdy neexistoval a Karl May Ameriku nikdy nenavštívil tak že báchorka i když hezká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kesim

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Nedíval jsem se na Vinnetoua, měl jsem raději jiný žánr filmů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

jiná odpověď

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Migi

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NelieM

Nedíval jsem se na Vinnetoua, měl jsem raději jiný žánr filmů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

jiná odpověď

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pusinka50

Raibeku, jak chceš obodovat odpověď, když odpovíš „Jiná odpověď“ a dál to nevysvětlíš?

před 3240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Nevím, jestli jeho léčba záležela na penězích, ale ne, nevěděla jsem to. O to víc ho obdivuji:-)

před 3240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Víte, že spadl v 72 letech z koně, a zlámal si přitom všechny kosti? Ještě že měl tolik peněz…normální člověk by se z toho už fakt nedostal:D

před 3240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Agnetko,nevěřila byste,z čeho všeho se člověk může dostat i bez fůry peněz.Nejdůle­žitější je vůle a snaha alespoň trošku změnit nepřízeň osudu…

před 3240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Ano, chápu, ale on se zase „zcela uzdravil“ bez následků (nějakého kulhání…):D

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Byl to člověk,který nechtěl prohrát..))

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek