pusinka50

Jak na vás zapůsobila zpráva o úmrtí herce Pierre Brice, alias Vinnetou, který zemřel v úctyhodném věku 86 let?

Já jsem viděla každý díl s Vinnetouem snad 15×, kdysi před 40 lety jsme museli dokonce stát frontu na lístky. Moc se mi líbil jako chlap a jako představitel velmi čestné postavy. Je mi to líto, že již není mezi námi, zůstal krásným chlapem až do konce života.

Omlouvám se, slyšela jsem tu zprávu až v 18 hod a teď jsem si teprve všimla, že mě barbakan předběhl s otázkou. Tak jestli někdo budete chtít ještě odpovědět, budu ráda. Omlouvám se fakt za podvojnou otázku

Nejlepší odpověď
gecco

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Inu ano…
___
A to se dneska nějak ´roztrhl pytel´ – zemřel Ludvík Vaculík…

Další odpovědi
Agneta

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

briketka10

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Dnes ráno tutu smutnou zpávu říkali na
RádiuBeat já zrovna krájela brambory a
povzdychla si achjo chudák :(
Všichni tam musíme měla jsem ho moc ráda.

Doplňuji:
Co já pamatuju, když jsme ještě prodávaly
v Bontonlandu, kolik se tam prodalo jeho CD
sérií a když už nějaký díl nebyl musely jsme
ho doobjednat ti zákazníci byli neodbytní.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vinnetou-posledni-vystrel-podruhe-a-naposled-vzpominate-si-na-nej
Doplňuji:
pardón jeho DVD sérií 😁

ten který je

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Doplňuji:
Jako malý kluk jsem sbíral i pohledy s Vinnetouem.Vzpo­mínám si,jak jsem tenkrát v kině brečel když ho ten lump zastřelil.Odešlo kousek mého dětství.:-(

johana 56

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Slzička ukápla,odešel symbol mého dětství…
Také jsme se sestrami stávaly frontu u pokldny, na tyto filmy jsme si vždy z pětikorunového týdenního kapesného dokázaly ušetřit.
Přesto,že byl první film uveden do kin v roce 1963,byl ukázkou snahy o to,aby se odlišná lidská společenství naučila žít vedle sebe bez vykořisťování,po­drobení se silnějším a mocnějším.
Vím, bylo to něco jako pohádka,ale krásná…..

iceT

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Lamalam

jiná odpověď

Já mám nejraději Sama Hawkinse. Vinnetou byl na mě moc ušlechtilý.

led

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Vinetou, povinné školské podlavicové a domáce podpaplonové čítanie, kde dobro, pravda a láska víťazili a zlo bola porazené. Trochu mi ale prekážalo jeho uprednostňovanie „Človeka nemeckého“ vždy pravdovravného a čestného, neschopného ničoho zlého a skrývajúca sa nadradenosť „bieleho muža“, i keď aj iným „farbám“ dal právo na život a všetky ľudské, zlé i dobré, vlastnosti.

Pierre Brice dal Vinetuovi život a svoju tvár.
Dovtedy som si Vinetua predstavovala ako človeka s kamennou tvárou (asi ako Buster Keaton alias Frigo), napriek tomu citlivého,s ne­konečnou fyzickou výdržou, ktorý ani len mihnutím brvy nedal najavo svoje city,či už stál u mučiaceho kolu, alebo vyznával lásku Ribane.
Ale až Pierre Brice dal Vinetuovi ten naozaj ľudský rozmer.
PS.
Vinetou bol v europskom ponímaní šľachtic, čosi ako anglický lord,
kdežto Sam Hawkins, je človek ľudový, prototyp človeka obdareného sedliackým rozumom, nezlomeného osudom, niečo ako kombinácia Sancho Panzu (sluha Don Quijot) a Krónerov Pacho, hybský zbojník a ľudový mudrc Sváko Ragan.
Doplňuji:
…ako na mňa zapôsobila smrť Pierra Brice, človeka, ktorý napriek svojmu ťažkému zraneniu nasadol nielen na živého koňa, ale dokázal osedlať aj koňa osudu a odjazdiť na ňom svoj život?
Ako na človeka, ktorý ho poznal, poznal jeho život, poznal i jeho umeleckú dráhu, celoživotne úzko zviazanú s Vinetuom.

kapka

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Dozvěděla jsem se to až teď z téhle otázky, takže nostalgie za tři, dva, jedna…teď.
Přiznám se, že jsem knižní předlohu necetla, ale právě filmového Vinetou s Pierrem Bricem jsem měla a stále mám moc ráda.
Tu základní ctyrdilnou sérii jsem viděla od dětství do dospělosti nesčetněkrát. Nejdříve v kině a pak v televizi.
Zajímavé je, že jsem příběh viděla nejprve úplně pozpatku. Jako první jsem viděla Poslední výstřel, takže mi Vinetou hned v prvním díle zemřel. A ve čtvrtém se poznal s Oldou. :)
Teď mě napadá, že jsem si na Vinetou i hrála. Mohlo mi být tak deset, běhala jsem na chatě po lese se Stříbrnou puškou. Dřevěná puška pobitá takovyma kovovyma „stribrnyma“ koleckama. :)
86 let je krásný věk. Krásná, nezapomenutelna role, pozitivně ovlivněné dětství mnoha děti. Díky za to. :)

Elk

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

marci1

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Vinnetou byl prostě gentleman, měl smysl pro čest, pravdu, přátelství. 🙂

anonym

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smti (1968).

Jan Kunčar

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Doplňuji:
Byly to filmy, kde dobro a spravedlnost vítězily.

lexx

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

Měl jsem rád ty filmy co dávali v kině (tenkrát video nebylo ani na kreslícím prkně) i knihy četl akorát že to byla fiktivní postava od A do Z nikdy neexistoval a Karl May Ameriku nikdy nenavštívil tak že báchorka i když hezká.

kesim

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

štamgast

Nedíval jsem se na Vinnetoua, měl jsem raději jiný žánr filmů

JájsemRaibek

jiná odpověď

Migi

ano, měl jsem příběhy o Vinnetouovi rád/a a zavzpomínalúa jsem na Vinnetoua docela s nostalgií

NelieM

Nedíval jsem se na Vinnetoua, měl jsem raději jiný žánr filmů

Klaproth

jiná odpověď

pusinka50

Raibeku, jak chceš obodovat odpověď, když odpovíš „Jiná odpověď“ a dál to nevysvětlíš?

pusinka50

Nevím, jestli jeho léčba záležela na penězích, ale ne, nevěděla jsem to. O to víc ho obdivuji:-)

Agneta

Víte, že spadl v 72 letech z koně, a zlámal si přitom všechny kosti? Ještě že měl tolik peněz…normální člověk by se z toho už fakt nedostal:D

johana 56

Agnetko,nevěřila byste,z čeho všeho se člověk může dostat i bez fůry peněz.Nejdůle­žitější je vůle a snaha alespoň trošku změnit nepřízeň osudu…

Agneta

Ano, chápu, ale on se zase „zcela uzdravil“ bez následků (nějakého kulhání…):D

johana 56

Byl to člověk,který nechtěl prohrát..))