mosoj

Jak na vás působí agresivní chováni řidiče za vámi?

Mám na mysli najíždění, houkání a blikání světly, či přímo oslňování .
Doplňuji:
Odpověď pro „cukrár“ je v diskusi.

Nejlepší odpověď
kropitko

přibrzdím a nechám ho předjet a když nejede,tak na to šlápnu a ujedu mu

já nejedu tak rychle,jak chce on já mu prostě ujedu

Další odpovědi
ten který je

Není dobré nechat se vyprovokovat a přistoupit na jeho vůli abyste jel před ním tak rychle jak on to chce.To jste potom jak štvaná zvěř a můžete porušovat pravidla.Nejlepší je když vás takový závodník předjede.

chucky

Lidi jsou v dnešnní době ve stresu, spěchají a pak znervozňují ostatní řidiče. Je nejlepší dát blinkr vpravo (pro signál, že může dotyčný řidič předjet) a nevšímat si jeho „projevu“ za volantem.

Jakub

Takový řidič potřebuje zchladit a omýt přední sklo, takže spustím ostřikovače.Protože kapalina dostříkne až k němu, dám mu tím najevo,ať se uklidní, že je moc blízko.Na 90% to zabere.Těch zbývajících 10% v tom pokračuje.
Už jsem uvažoval, že si pořídím ještě zadní ostřikovač nebo postřikovač a dám do něho silikonový olej. Ten stoprocentně zabere.

anonym

Když je to na světelné křižovatce, tam mě to znervózní. Nechám ho předjet. Také že mě předjede na křižovatce. Jinak na silnici si zkontroluji svoji rychlost a dál se tím nezabývám. Nicméně určitě se ve mě bouří krev a ten druhý řidič o tom ví.

cukrar

dovolím se optat zakladatele otázky:
„Mám na mysli najíždění, houkání a blikání světly, či přímo oslňování“
myslíte situaci, když v levém pruhu jede vozidlo 45–50km za hod a neumožní rychlejšímu projet se slovy: kam se hrneš, je tu přeci 50?
Děkuji

vecernice

Jak na mě působí?Jednoduše znervozním a to není dobře,proto se ho snažím nevšímat,pokud to jde.

dejv.s

Nenechte se nikdy vyprovokovat do něčeho co nechcete udělat!! A za volantem to muže zkončit i nejhuř. Ale když už o tom píšete tak kamarád na to má řešení… Namontoval si na zadní okno rampu ze 6ti halogény do dálky a když ho někdo dusí tak mu to tam pustí 🙂 Ale nedoporučuju 🙂

mosoj

cukrar: svou otázkou jste se sám zařadil mezi ty řidiče kteří nejsou soudní tolerantní a kteří si deformují dopravní předpisy k obrazu svému.

  1. Nic mimo hrozícího nebezpečí Vás neopravňuje k použití podobných signálů a znervozňování před Vámi jedoucího řidiče.
  2. U našich sousedů je toto dopravní přestupek.
  3. Jestliže někdo jede ve městě 45 – 50 v levém pruhu nedopouští se dopravního přestupku a nemá žádnou povinnost se Vám uhýbat. I kdyby to bylo porušování dopravních předpisů nic Vám nedává právo si je takto vynucovat. Naopak jste povinen při porušení dopravních předpisů jiným řidičem zabránit nehodě.
  4. Mimo uzavřenou osadu je to samozřejmě jinak.