Nina.r

jak na stres & proti psychické bolesti?

Může mi někdo říct jak se vyrovnat se stresem a depresemi? Nebo spíše teď trpím psychickou bolestí. Někdy už myslím na sebevraždu, ale snažím se myslet na pozitivnější věci, jen ta bolest mě trochu užírá. Pomohli by mi nějaké prášky? Nebo doktoři? A k jakým? Možná znáte ten pocit, už to nechci mít, už aby to zmizelo. Pomozte mi..

Je to i kvůli klukovi, který mě nechal být. Ale s tím bych se vyrovnala, nemůžu se vyrovnat s psychickou bolestí.

Nejlepší odpověď
anonym

Stres – soustavná psychická zátěž a nedostatek relaxace a odpočinku. Potom přichází bolesti a zdravotní problémy. Organizmus se brání a snaží se upozornit na to, že psychika je v nerovnováze. Toto je třeba si uvědomit především, a také to, že skoro 95 procent zdravotních potíží má svůj základ někde v minulosti a právě v té psychické nerovnováze. Bolest je jenom obranou těla proti tomu, co jsme si sami způsobili, a upozorňuje nás, že něco děláme špatně. Na bolest lze používat léky, ale léčí se jenom důsledek, ne příčina. Doporučila bych Vám zajít k obvodnímu lékaři. Něco Vám určitě zkusí naordinovat a může to zabrat. Bude-li problém pokračovat, je možné se nechat doporučit k psychiatrovi, nebo do ordinace léčby bolesti. Jsem kartářka, takže tento problém vidím úplně z jiného úhlu. Potřebujete najít ve své minulosti příčinu toho, proč bolesti máte (nemluvím o minulých životech). Pokud si uvědomíte důvod, připustíte si ho a dokážete dále pracovat s tímto pochopením, značně se Vám uleví a bolesti časem odezní. Máte na výběr spoustu možností, co se sebou udělat, tak to nevzdávejte a vydržte. Dopadne to dobře.

Další odpovědi
poa.li

Zkus se zaměřit na to, při jakých myšlenkách se největší „záchvaty“ Tvé psychické bolesti objevují. Podle toho poznáš, kde tkví jádro… Alespoň u mne to bylo většinou tím, že jsem neměl něco, co jsem chtěl, či po čem toužil. Připadalo mi, že bez toho (většinou někoho) nelze žít, ale časem jsem zjistil, že to byla hloupost – bez vyjímky vždy. Pak jsem se díkybohu naučil být spokojený s tím co mám a neusilovat o nic.. Držím palce…

mosoj

Je to i kvůli klukovi, který mě nechal být. Ale s tím bych se vyrovnala, nemůžu se vyrovnat s psychickou bolestí.

Nedá mně abych nereagoval. V prvé řadě je třeba si přestat něco nalhávat.
Až se s tím rozchodem vyrovnáte, přestane i ta psychická?? bolest !!!
Prostě to oddělit od sebe nejde. Takže udělat tlustou čáru a basta. Zbytek vyřeší čas !!!

karbo

Milá Nino.r,
psychika sama o sobě dokáže pěkně zamotat zdraví i život.Je to dáno dobou,ale i dědičnosti.Myslím si,že v dnešní době není ostuda poradit se s psychologem,který může nasadit účinnou terapii,ale o lécích to také jistě není.Obdobný problém jsem měl i já a nejvíce mi pomohl autogenní trénink a sport.
Více o autogenním tréninku se dozvíš i na mích stránkách a můžeš si i nějaký stáhnout.Odkaz viz.níže.Bohužel je to věc,která se nedá naučit za den (soustředění),ale je po staletí uznávaná.Za zkoušku nic nedáš.Karel

Zdroj: Kbaerobik.web­node.cz