babička1953

Jak na sousedy kteří pijí kávu a kouří jednu cigaretu za druhou na schodišti v bytovce i v noci?

Několikrát jsme je požádali ať tolik nekouří,kouř nám jde do bytu,hlavně v noci,ale nic se nezměnilo,koupili jsme rozprašovací přípravek proti kouři,ale to jim vadí,že jim to padá do kávy a na hlavu,nevím co dál poraďte,děkuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

Jak na ně?
Vám vadí kouř od cigaret.
Jim zas rozprašovač proti
kouři.
Rozprašujte dál a oni snad
přestanou tolik vykuřovat..
Hodně štěstí.

Další odpovědi
Edison

Dýmovnicí, slzákem… 😁

marci1

Pronajímatel může považovat za rozumné zakázat kouření ve společných prostorách domu. Žádný kuřák by se nemohl cítit nepřiměřeně omezován, pokud by nesměl kouřit na chodbách domu, kdy by jejich zakouření mohlo obtěžovat ostatní osoby v domě, nebo např. ve sklepě, kdy by navíc takové počínání bylo v rozporu s požadavky protipožární bezpečnosti. Takovýto pokyn všem nájemcům v domě – vložený třeba dodatečně do domovního řádu nebo písemně sdělen nájemcům – by mohl být za rozumný pokyn považován.
Zákaz kouření ve společných prostorách domu by mohl být rozumným pokynem podle § 2256 o. z., i kdyby jej neobsahovala nájemní smlouva. 🙂

http://www.bulletin-advokacie.cz/je-zakaz-koureni-v-dome-a-byte-rozumnym-pokynem-2256-o.-z?browser=mobi

nyjono

Dpopručuji dále rozprašovat. Když jim vadí, je to stejné, jako že vám vadí kouř.
Nebo se odstěhovat.

Kryšpín

Babičko, pokud tam nebude zákaz kouření tak je nemůžete omezovat, možná je požádat aby na chodbě otevřeli okno