eRko007

Jak na prodloužení přítokové hadice k pračce?

Dobrý den,

potřeboval bych radu. Mám pračku Bosch s aquastopem (dále jen AQS). Jedna věc, je ta, že na ní nemáme v koupelně místo, a proto je jen o místnost dále a přítok vody je vedený skrz zeď. Druhá věc je ta, že jak máme hadici s AQS, tak se nám už neprotáhne skrz otvorem ve zdi. Je nějaká možnost, co s tím dělat? Nebo bych měl kontaktovat technika, který by mi AQS hadici odstraní a namontuje mi hadici klasickou přítokovou?
Viz obrázek.
Děkuji

pozn. odmontovat to nelze, jelikoz bych musel odmontovat celé to zažízení.Tam kde bývá normálně hadice, tak se to dá, ale tady to je nainstalované přímo v pračce.

Nejlepší odpověď
paul1

Odmontovat druhý konec hadice a ten prostrčit zdí.

Další odpovědi
Filip84

Hadice k pračce, jak přítoková, tak odtoková, je hotový výrobek – koupíš to v každém „OBI“, „Baumaxu“, no a nebo, samozřejmě, ve vodoinstalatérským obchodě.

Tak, prostě a jednoduše, kup hadici bez aquastopu, jsou v rozličných délkách, ale pokud se dobře pamatuji, začínaj na délce 1.00 m, no a pokračují po 0.5m.

Tak to kup, v tý místnosti, co máš vodu, namontuj tu hadici s aquastopem na vodovodní ventil, otvorem ve zdi prostrč hadici bez aquastopu, připoj ji na pračku, a pak ty dvě hadice spoj – v tý cimře, co máš tu vodu, hadice bude jenom o metr delší, což ničemu nevadí.

P. S. Nechápu, k čemu fotíš hadici k pračce s aquastopem – to je hotový výrobek, dá se normálně koupit. Relevantnější by bylo vyfotit to umístění, umístění tý díry a toho otvoru ve zdi.

Pak bych Ti, snad, mohl poskytnout přesnější informace, takhle si představím leda tak prd. Ty asi nejsi moc technický typ, co? 😃😅

aliendrone

Jestli jsem dobře pochopil dotaz, tak odpověď paula1 je správná, Totiž aquastop by jen žěžko měl smysl jinde, než přímo u napojení na rozvod. Prostě musíš otevřít pračku a uvnitř to rozpojit. Téměř jistě druhý konec hadice je standardní a projde skrz díru. Otázkou je, zda-li PAK (po prostrčení) půjde v důsledku délky hadice připojit – dostatek manipulačního prostoru. (LZE zakoupit i DELŠÍ hadice s aquastopem, aby se to dalo provést, krátkou nahradit delší, aby s tím šlo něco ROZUMNĚ dělat.)

Přirozeně idiotřešení je použít další hadici (standardní, nastavit původní), to ovšem popírá smysl aquastopu. Dále je třeba vzít v úvahu i případnou záruku (plomby, jejich narušení), pokud je to ve hře, tak MUSÍŠ mít autorizovaného technika [pokud to neumíš „obejít“], jinak o záruku přijdeš.

aliendrone

Filip84>>> Jehop problém je v tom, že druhý konec hadice mu „mizí v pračce“, to se pak BLBĚ nastavuje BEZ rozhození pračky. 😉

Filip84

aliendrone: I. takovou pračku jsem ještě neviděl, II. to by mi, snad, nedal palec ne?

Bavíme se o přívodní hadici, nebavíme se o odtokové, která se napojuje v pračce. Já to měl vždycky na závit.

Ale to máš jedno: má komunikovat, lofas! Si položí otázku a hovno hovno, slavný soude! 🤦🏽‍♀️