ponovotny

jak na mouchy?

pokud je zvýšený výskyt much v restauračním zařízení je nutné zavolat firmu která provede desinsekci, nebo existuje i jiné účinné „odmušení“? Jaké účinné mucholapky a muchotravky znáte?
Doplňuji:
biolit a různé jiné přípravky ve sprai nejsou moc dobré a fakt moc nefungují. Nebo nefungují. Ono to zabije mouchy co tam jsou a ráno tam nalítnou nový a celý den tam jsou a navíc dennodenní stříkání pak není vůbec levný. Ptal jsem se hlavně zdali má někdo nějakou zkušenost s takovýmatěma lampama co do toho mouchy vlítnou a spálí se a nebo jestli někdo neví jestli nejsou nějaký návnady (něco jako že by v tom byli nějaký feromony a ty mouchy by tam všechny musely vlézt a něco by tam sežraly a pak by se vysypaly do koše a mohly by tam lézt další

Nejlepší odpověď
zjentek

do takových prostor nejsou špatné síta na hmyz v oknech

Další odpovědi
Agneta

Mouchy se chytají na muchomůrku (tu normální červenou) :D
Dle receptu se má dát na talířek s vodou a pocukrovat:)

setapouch

Nejlepší je klasický biolit. Schovat potraviny a pak to přes noc celé vystříkat. No a pak dodržovat hygienu, aby potraviny nebyly odkryté a zbytke se nehromadily, pak mouchy nemají důvod zdržovat se tam.
Doplňuji:
Mám opačnou zkušenost – zeleným biolitem vystříkaný objekt a měsíc se tam hmyz neukáže.

ponovotny

Agneta-to zkusím, ale červené muchomůrky ještě nerostou. Letos vlastně vůbec houby nerostou tak doufám že si to napřesrok budu pamatovat ;)

Agneta

:)