nikitta

jak na cervotoce v nepristupnem miste.

V dome se mi objevuji broucci, podle obrazku jsem zjistila nemilou vec a to ze se jedna o cervotoce cisarskeho.
Lozisko je nejspis nekde v tramech pod podlahou, tvorenou laminatovou plovouci podlahou, krocejovou folii, osb deskami a drevenymi prkny a az pod nimi se nachazeji tramy. Lze se jich zbavit jinak nez kompletnim rozebranim podlahy?

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud se na trámy dostanete zespodu tak snad ano. Jinak nic jiného nezbyde než podlahu rozebrat a trámy vyměnit, protože brouk je totálně rozebere (přenáší na sobě výtrusy dřevokazných hub a plísní, takže na destrukci se podílejí společně). Vykuřování zřejmě zde nepomůže, protože tam jsou fólia apod. navrtávat podlahu taky nic moc.
Nafackujte dodavateli pokládky podlahy, protože ty trámy v podlaze již musely být napadeny pokud podlaha byla položena během několika posledních dvou či tří let.

Další odpovědi
Pesbrok

Jsou také mikrovlné zářičče mají je asanační firmy. Viděl jsem to v televizi ozařovali s tím trámy v roubence.Bývala asanační firma v pasáži u Rovařilů v Praze v domně který má průčelí na Florenc. Třeba poradí.