Filso

Jak můžu zažádat o další (prostřední) jméno?

Chtěl bych si zažádat o další jméno. Co všechno k tomu potřebuji? Jaká je pravděpodobnost, že bude moje žádost přijmuta?

Nejlepší odpověď
annas

Na stejnou otázku jsem odpovídala. Přečtěte si poro zajímavost názor zaměstnanců úřadů.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jde-si-ke-krestnimu-jmenu-pridat-druhe

Musíte si zajít za matriku,, kde vám určitě sdělí všechno potřebné. Možné to je.

OKRES – Nová možnost nechat si přidat ke svému křestnímu jménu další, na Karvinsku nikoho příliš neláká. Podle matrikářek zřejmě ještě nedozrál čas k tomu, aby si lidé přidávali další jméno a navíc to s sebou přináší i řadu problémů. „V Karviné projevili o tuto novou možnost zájem pouze čtyři lidé. Čekali jsme větší nápor a zájem, ale lidé o novou možnost používat dvě křestní jména velký zájem nemají,“ tlumočil situaci na karvinské matrice tiskový mluvčí radnice Jaroslav Nakládal.

V Bohumíně nové možnosti jmenovat se hned dvakrát zatím využili pouze dvě osoby. „Jedno dítě a jedna dospělá osoba,“ informovala bohumínská matrikářka Vlasta Pieklová. A v Orlové se na matrice dokonce nepřihlásil dodnes nikdo. „Lidé o to vůbec neprojevili zájem,“ konstatovala orlovská matrikářka Jana Rapčáková.

Důvodů je podle nich hned několik. Ono je sice možná hezké mít dvě jména, ale nese to s sebou celou řadu problémů. „Lidé, kteří chtějí používat dvě jména nyní v dospělosti musí změnit veškeré své doklady a při veškerém styku musí obě jména používat,“ vysvětlila komplikace se dvěmi jmény Pieklová. Lidem se příliš do změn veškerých dokumentů zřejmě nechce a tak raději zůstávají u jednoho jména. „Navíc zde na toto nejsme zvyklí. Nyní to česká tradice mít dvě jména. Snad až ta mladší generace příjde tomu mít dvě křestní jména na chuť,“ myslí si Nakládal. Rozhodně však zatím matriky v tomto směru hlásí klidno a slunečno.

http://noviny­.moucha.cz/dve-krestni-jmena--neni-zajem--996940571-995111026

Další odpovědi
anonym

Pokud tě to zajímá, navštiv uvedenou stránku.
Doplňuji:
Omlouvám se za špatně uvedenou stránku. Ta správná je : http://finexper­t.e15.cz/zmenit-jmeno-prijmeni-nebo-mit-dve-jmena-jde-to-lehce

Zdroj: http://finexper­t.e15.cz/zmenit-jmeno-prijmeni-nebo-mit-dve-jmena-jde-to-

anonym

Já mám dvě jména a příjmení mám taky už jiné, a protože jsem nechtěla nosit příjmení ex manžela, nechala jsem si dát svoje dívčí jméno, dokonce mi nabídli, že jej mlůžu mít i bez „ová“, což mě potěšilo, takže žádný problém, jde jen o to, kdo sedí za přepážkou, každý si může požádat o prostřední jméno, já jej mám po kmotře, velmi si ji vážím, narozdíl od příjmení ex, se kterým jsem už nechtěla mít nic společného, ani to příjmení ne. Pravděpodobnost je velká. Neměl by být problém, jak píšu, pokud to nebude problém hlavně pro úředníčky, co dělaj problémy velmi rádi, no samozřejmě musíš všechny doklady změnit, ale to není nic tak vyčerpávajícího. Jelkož nemám v tom příjmení „ová“, velmi se bavím např. v čekárně u lékaře, jak vždy vyštěknou příjmení, …když vyštěkli moje, vstala jsem a chtěla jít dovnitř, do ordinace, sestra na mě spustila, že nejsem nařadě, což mě vždy hrozně rozesměje, přímo škodolibě rozesměje, měla tam přece moje papíry, jen byla líná číst,…mám radost, když někdo ztrapní sám sebe díky své blbosti v přímém přenosu 😁
Doplňuji:
rodný list, občanku, rozvodový list (pokud máš) ,já jsem potřebovala ještě doklad o změně národnosti, nebo jak se ten papír jmenuje, možná se tě budou ptát" PROČ???", tak si nějakou odpověď připrav

anonym

Mám to stejně jako Samba v případě jmen. Mám jméno, které mi dali v porodnici rodiče a křestní jméno, protože mi byla za kmotru babička, která už není na tomto světě a kromě jiného máme stejný den a měsíc narození.
Příjmení mám svého současného manžela a také bez -ová. Doklady a změny jsem si vyřídila bez problémů po svém posledním sňatku před patnácti lety a bylo to bez problémů.
Na každé matrice poradí co a jak.