Markéta Dl.

Přidání druhého křestního jména?

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, kteří si dali druhé křestní jméno, co se vše dělá, jaký dokumenty se dávají a zda se musí měnit například i pracovní smlouvy.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejjednodušší je to hned po narození /při křtu/, pozdější užívání druhého jména je o něco složitější. Vše se dozvíš na matrice. Samozřejmě, musí se změnit smlouvy, doklady a podobně.Je to logické. Začneš užívat jiné jméno, bude z tebe „nový člověk“

Další odpovědi
Mc Merkurion

… zde to máš naprosto přesně: https://www.par­dubice.eu/urad/ko­nik/spravni-agendy/matrika-a-evidence-obyvatel/chtel-a-bych-mit-jeste-druhe-jmeno-jak-mam-postupovat/

Klaproth

Trošku slušnosti by neuškodilo!

Rokio

Drap a případně ostatní: Pokud si člověk změní jméno, má nárok na případné dědictví po smrti rodičů, pokud dítě rodičů jim nedá důvod k vydědění.

Mc Merkurion

… a co to s tím má společnýho ??? měnim si jméno, ne rodiče, nebo si myslíš, že budu adoptovat jiný ??? …a trochu komplikovaně a nelogicky si to napsal: jedno dítě může dědit, když druhé nedá důvod (asi ti tam chybí m >>> rodičůM) …