lukas.zmizik

Jak můžu kytičce udělat včeličku?

Začali nám na zahradě kvést jahody, tak sem přemýšlel, že je vykopu, nasadím domů do květináče ale chtěl bych samozřejmě aby tam něco vyrostlo.

A jelikož včeličky se teď špatně shánějí, zajímá mne, zda můžu já nějak nahradit jeji práci?

Nejlepší odpověď
arygnoc

môžete ich opeľovať jemným štetcom.
bzzzzzz, bzzzzz.

Další odpovědi
anonym

Malým štětečkem přeneseš pyl z květu na květ, ale pochybuji, že se ti něco urodí.

iceT

Štětečkem,tatík tak kdysi opylovával sazenice papriček či čeho,a dokonce se urodily.

beer

Umělým opylením.
Ani není potřeba složitě použít jemný štětec jak píší ostatní (navíc volit tu nejsprávnější délku a materiál), stačí utrhnout jediný květ s vyzrálými prašníky a opylovat přímo jím ))
Vždy je však potřeba všímat si jen plně rozkvetlých květů, tedy opylovat postupně, nevyzrálé vynechat (k opylení nedojde).
Praxe
Doplňuji:
Samozřejmě, pokud rozkvétá rostlina postupně, počkáš do plného rozkvětu více květů, pak utrhneš nový květ jahodníku a opyluješ – není to každodenní práce ))