bolak

Jak můžou někteří lékaři tvrdit, že člověk v komatu vnímá to co mu někdo říká?

Mně když hrozila špatná známka z historie, tak sem si pouštěl celou noc Dějepis do ucha a ráno sem se probudil se stejně prázdnou hlavou, s jakou jsem si šel večer lehnout..tabula ráza. A to byl jen lehký spánek.

Nejlepší odpověď
Pájo

Tvrdí to hlavně proto, že jim to řekli ti, co se z kóma probrali. Vedou se o tom statistiky, televize o tom točí dokumenty, píší se o tom knihy.

Mě když hrozila špatná známka nebo jsem šel pozdě domů, prosil jsem boha. Taky to nepomohlo.
;)
Doplňuji:
Ono je důležité říci, že není kóma jako kóma.
Nevím nic o tom (ale to nic neznamená), že by se z EEG poznalo, zda člověk v kómatu vnímá (mění se mozková aktivita), když se na něho mluví. Co se podle EEG rozhodně pozná je hloubka kóma.

Na předpokladu, že člověk v kómatu vnímá je postavena metoda bazální stimulace.
http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Baz%C3%­A1ln%C3%AD_sti­mulace
Metoda rozvinutá především v zahraničí, ale existující i u nás.

Další odpovědi
mosoj

Kdo to tvrdí? Lékaři jsou veterináři . Takhle jednoduše určitě ne.
Říká ti něco EEG.
Pokud se na člověka v komatu mluví, EEG ukáže zvýšenou činnost mozku.
Doplňuji:
huxa: Sice nevím jak to souvisí s kómatem, ale já jsem se učil stejným způsobem.
Hlavně věci které jsem měl umět nazpaměť. Večer v posteli jsem si to párkrát zkusil a ráno po probuzení vyzkoušel jestli si to pamatuji. Vždy to fungovalo.

briketka10

myslím si, že nám lidé v kómatu rozumí..

huxa

  1. to EEG
  2. sami lidé, co prožili koma o tom vyprávěli

ad. mě, když hrozila špatná známky či jsem si měl naučit slovíčka do aj, přečetl jsem si je těsně před spaním a do pár minut usnul, ještě jednou před testem a uměl jsem je ;) nebo jsem si jen napsal taháček před hodinou a ani jsem ho nepotřeboval, krátkodobá paměť zafungovala

bolak

briketka10: no nám dvěma jo, ale co vostatním lidem…

briketka10

ale kuš :))
ostatní mi rozumí ty jeden..

manon

briketka10: Tobě rozumím, ale bolak mi někdy dává zabrat a to ani nejsem v komatu :)

briketka10

manon to si musíš dát nohy křížem, ruce za hlavu a zkus něco napsat :D))))
jde ti to ??

briketka10

Jung Ma to dokáže koukej, je to ale smutné..
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/265453-chlapec-nema-zadne-koncetiny-presto-se-snazi-zit-jako-normalni-clovek.html

manon

Nejde. Ale budu to trénovat :D

Damiana

😁

bolak

Pájo: Najdeš na internetu nějaký odborně zpracovaný podklady na tohle téma Nebo dej odkaz na nějakej ten televizní dokument. Já hledal, hledal a našel akorát totok > http://aktual­ne.centrum.cz/zpra­vy/kuriozity/cla­nek.phtml?id=65­3829 , je to sice taky zajímavý, ale jde tam úplně o něco jinýho :)

Pájo

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095946610-diagnoza/67-koma/video/

Pájo

Tenhle dokument je v češtině a je zpracován na odborné úrovni.

briketka10

výborný dokument !!

Pájo

Zkusím pohledat. Dokumenty jsou to většinou zahraniční…

Pájo

Příspěvek smazán administrátorem.

Pájo

Příspěvek smazán administrátorem.

Pájo

Sorry, to sem nepatří.

mosoj

http://vtm.zi­ve.cz/aktuali­ty/mozek-se-uci-i-v-komatu

manon

Proč jsou podle Tebe lékaři veterináři?

mosoj

Manon já jsem se upsal. Správně mělo být že i veterináři jsou lékaři. Omlouvám se všem lékařům.

manon

:D No stane se. Já nevěděla, zda považuješ lékaře za nějaké řezníky nebo nás lidi za zvířata.