Kryšpín

Jak může dopadnout spor s Tescem z důvodu sklonu parkoviště?

Invalida na parkovišti u Tesca po vyložení z vozíku nedržel vozík, který se rozjel a asi po dvou metrech najel do vedle parkujícího auta, kde provedl mini poškození mírný škrábnutí asi 1 cm, pouze laku. Majitel poškozeného miláčka neměl havar. pojištění, po sepsání zápisu o nehodě, invalida došel k názoru, po zaplacení opravy podám na Tesco předsoudní žalobu o veškeré výdaje které budou požadovány. Není zde tabulka a upozornění, že má parkoviště sklon a může dojít k rozjezdu zaparkovaného nákupního vozíku.

Dle mého názoru, škoda tam byla minimální bez důlku snad by se nechala rozleštit. Ale co předváděl majitel toho vehiklu, odhadem dědula holo-hlav okolo padesátky okolí jenom zíralo, chvílu to vypadalo na odvoz na ARO, později, snad že zavolá odtahovku. Tak jak je v odpovědi v USA je to možné

Nejlepší odpověď
autacek

Že má parkoviště, či chodník sklon je vidět a není třeba k tomu psát výstražné cedule . Co není vidět, je případně cítit, vozík jezdí i po rovině a je třeba jej mít pod kontrolou, stejně jako třeba kočárek.

Otázka havarijního pojištění poškozeného na to nemá vliv, stejně by pojišťovna způsobenou škodu po škůdci vymáhala.

Nákupní vozíky nejsou nic nového a myslím že i valida měl dost času se za svůj život s principy gravitace seznámit.

Další odpovědi
ivzez

Jak může spor dopadnout?

Kromě škody na voze může invalida zaplatit
soudní náklady a právní zastoupení Tesca.

(Toto by podle mne mělo šanci na úspěch snad jen v USA.)

Kepler

Lze předpokládat, že parkoviště vyhovuje příslušné ČSN 73 6056 a že neexistuje povinnost upozorňovat na sklon, který je jasně patrný pohledem. I na silnicích se takto značí jen nebezpečné stoupání, nebo klesání. Šance na úspěch žaloby = patrně 0.

nyjono

Vypadá to, že dotyčný uživatel vozíku nemá nic užitečnějšího na práci a hledá problémy.

Mc Merkurion

… jen blbec nepozná, že je parkoviště z kopce …