TechLili

Jak mohu vyhledat svého otce, když není uveden v mém rodném listu?

Od malička vyrůstám s babičkou. Máma mě občas navštíví, ale tátu jsem nikdy neviděla. Prý odešel do zahraničí kvůli práci. Chtěla bych ho poznat, ale ani nevím, kde bych se na něj ptala a jestli mi vůbec ty informace mohou dát, když není uveden jako můj otec. Nějaké rady?

Edit: Vím jak se můj táta jmenuje. Pouze se ptám, jestli mi informace o něm můžou dát i přes to, že není uveden jako můj otec

Odpovědi
Alesh

Pokud není v rodném listě, tak pokud ti jeho jméno neprozradí tvoje matka, tak by to bylo hledání zrnka písku na Sahaře.

Jo, takhle. Tak pak jedině zkusit nějakou tu „Poštu pro Tebe“. Příp. sociální sítě nebo internet obecně.
Pak by byla asi ještě soudní varianta, něco jako „žaloba na uznání otcovství“, to by ti ale řekl spíš nějaký právník. Tahle varianta je ale v tomto případě poněkud obskurní, pokud by měl vzniknout a fungovat nějaký vztah mezi vámi dvěma, tak soud tomu určitě nepomůže, spíš naopak.

EKSOT123

Když to budeš chtít zjistit, tak to nakonec nějak zjistíš. Neměl by to být takový problém.
Ale vezmi si, kolik dá běžnému tátovi práce, nervů a peněz, aby se postaral o rodinu. To se nedá spočítat. A panáček si žije jen tak polehku a kdoví jak. Kdyby měl v pořádku svědomí, jistě by si tě dávno našel. A našel by si i způsob, jak tě, nebo babičku podporovat. Tedy spíš je potřeba se vyrovnat s tím, že svět není růžový a nenechat se obalamutit kecama. Ale přeji vše dobré, neztratit optimismus.

Edison

Anonymní je anonymní proto, aby byl a zůstal anonymní.
https://www.san­cedetem.cz/srv/www/­content/pub/cs/clan­ky/hledani-predku-i-rodicu-lek-kterym-se-da-bojovat-proti-vykorenenosti-211.html

Zdroj: https://www.san­cedetem.cz/srv/www/­content/pub/cs/clan­ky/hledani-predku-i-rodicu-lek-kterym-se-da-bojovat-proti-vykorenenosti-211.html

orestez

Jediná rada, otec je buď na Ukrajině nebo už v Německu. Stojí za to?