Tw!st

Jak moc velký je rozdíl mezi 95 a 100oktanovým benzínem?

Pokud bychom si to nějak zprůměrovali, každý motor asi bude reagovat jinak. Má někdo nějaká procenta (pokud se například bavíme o zrychlení z 0 na 100)? O kolik CCA procent se dostanu rychleji z 0 na 100 za použití 100 oktanového benzínu, oproti 95? Jsou to 2%, 5%, 10% nebo kolik zhruba?

Odpovědi
Kepler

100 okt. benzín se myslím u nás neprodává, tuším jenom 98, ale to je fuk. Jinak těžko odhadnout, výkon to ale v každém případě navyšuje. Kdysi jsem si nadlepšoval oktany benzolovými frakcemi, takže jsem se dostal asi přes 100 okt. Můžu jenom říct, že za jinak stejných podmínek jsem v Š 120 vyjel táhlé stoupání devadesátkou, místo 80.

Arne1

100 oktanů prodává tuším ÖMV.
Jsou v tom přidané nějaké chomikálie, které oktanové číslo zvyšují. V normálních motorech to nemá význam, chce to mít motor určený / seřízený na tyto benzíny.
Kromě toho v 98/100 benzinech nebývá přidané eko složka (líha).
Jediný případ kdy se to doporučuje i pro obyčejná auta je ten, kdy auto jezdí na plyn a benzín je tam trvale jen pro případ nouze

Kryšpín

Je tam rozdíl mezi izooktanem a heptanem.
Při použití tohoto paliva jinak bude trhat asfalt Fabia a jinak Ferrari F 12 Berlineta.