jirka F

Jak moc rádi ponocujete?

Já jak kdy když nemusím druhý den nikam vstávat tak rád ponocuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Ráda ponocuji. Noc je krásná, tichá, tajemná. A všichni konečně zmlknou. 🙂 Mám ráda básně o noci.

"Noc jde, je něžná
a já nikdy nebudu kněžna,
však budu to já, kdo chce mít
poslední slovo – ach, nechat ho znít.

A noc jde, je cudná
a já jako duše bludná
se vznáším s výpary města,
v nichž se ztrácí moje cesta.

A noc jde, je svlečená
a vyje, neb křeče má,
když den na svět přivádí,
jak rodička řve, vyvádí.

A noc je koketa,
jejíž stud skrývá roleta.
A jasno nemáme stejně jak včera,
noc se plíží, je hvězdou večera.

A noc je nahá,
opilá jak noční Praha
a lehká jak dívky v podchodech,
co číhají na pány na schodech.

Noc je děvka, noc je poběhlice,
co olíbala už rtů na tisíce,
a ztrácí se jak alkohol z krve,
vyprchává jak vzpomínky na „poprvé“.

Noc je teskná a nepolapitelná,
tolik chápavá, a přesto nepochopitelná,
hříchy druhých laskavě přikrývá,
jen mlčky odtančí, když ráno ožívá.

Noc dýchá, zpívá, sténá
a pak se rozplyne jak mořská pěna.
Bez řečí, bez pozdravu
zmizí zase na jeden den v davu."

https://www.li­ter.cz/basne-prodospele-808549-cist

Další odpovědi
Zvidatel

Moc rád. Vyhovuje mit být vzhůru přes noc a jít spát až nad ránem po východu Slunce. Jsem v nočních hodinách víc aktivní, víc kreativní, líp se mi přemýšlí, je klid a řekl bych, že mám i víc energie.

Kepler

Já už nikdy a nikde vstávat nemusím, takže vlezu do postele dřív, než v 01:00, je to svátek. Někdy zalomím až při rozbřesku. Jednoduše proto, že nedokážu usnout, ne, že bych to dělal vědomě. Spíš mi to vadí. Pak hnípu až do pravého poledne a musím si vypínat tydlifon.

Malvína

Často a ráda. Jsem sova jak vyšitá.

Mc Merkurion

… denně, jsem sova …

Arne1

také jsem sova

quentos

Rád, taky jsem noční pták, a to i přes to, že když jsem loni nemohl ponocovat celý měsíc, zjistil jsem, že mám přes den víc energie. Ale ten úžasný klid v noci prostě za to stojí.

Dochy

Já jsem také spíš sova. Ale poslední dobou když jdu uspávat děcka tak se často vzbudím až ráno 😉 … Jsem schopnej usnout i s knížkou v ruce uprostřed pohádky.

Jinak tak od 6 večer do zhruba 2 ráno jsem schopnej udělat nejvíc tvůrčí práce.