autacek

Jak moc je energeticky náročné takovéto plivnutí ohně drakem?

Jedná se o draka v Krakově pod Wawelem.

https://www.te­eway.cz/files/ga­lleries/g50-woman-585955-960-720.jpg

Odpovědi
zjentek

Málo údajů, mnoho proměnných…

Bez podotázky je otázka nesmyslná.

anonym

zjentek
a co bys u této otázky chtěl ještě za info? Ok.
Drak váží tři tuny. Hlavu má velkou asi jako dvě lokomotivy. Je mu 210 let, takže celkem ještě mladý drak. Otec a matka pocházeli z Rumunska. Je to druh draka Balaur bondoc.

Kepler

Schází mnoho údajů, ale pokusím se o modelový výpočet. Při průměrné délce draka 10 m (u mně 10 h) může nashromáždit cca 100 l benzínu nebo podobné hořlaviny. K tomuto množství musí sežrat nejméně 8 princezen, nebo 5 statečných rytířů. Jakým metabolismem vyrobí z těl uhlovodíky je mi záhadou, ale je to mimozemský tvor, tak aliendrone může vědět. Průměrná výhřevnost benzínu je okolo 32 MJ/l, tak to máme na jedno plivnutí o vydatnosti 10 l bratru 320 MJ. Celková zásoba pak činí 3,2 GJ. Slušné, sám bych to líp nedokázal. Ani maršál Majinovskij.

ivzez

Nijak.
Je to koláž, drak žádný oheň neplive.