Periman666

Jak mám převést větu jednoduchou na souvětí?

Zaměstnanci závodní kuchyně od rána usilovně pracovali na přípravě večerního pohoštění.

Nejlepší odpověď
annas

První otázka a hned školní úkol? Zde jen úkoly kontrolujeme, proto zkuste souvětí vytvořil. tak, jak jste se učili ve škole. .

Máte jednu větu, tedy např. za „pohoštění“ si vymyslete pokračování, musíte větu víc rozvinout, sama doplnit, aby obě věty spojené do souvětí dávaly smysl. . .
Opakuji, máte jednu větu, jen jedno sloveso (přísudek slovesný)., takže abyste vytvořila souvětí, potřebujete mít nejméně dvě slovesa, tedy přísudky.

Nejjednodušší je vytvořít souvětí souřadné.

V archivu máte vzor.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-udelat-z-vety-jednoduche-souveti-a-naopak