Boy 13

Jak mám v počítači nastavit výkon chlazení ?

Prosim vás, mám delší dobu tento problém. Nejspíše se mi při delším čase přehřívá počítač, protože třeba po 30 minutách mi z ničeho nic zamrzne, přestane svítit led kontrolka a potom se počítač vypne. Následně ho zapnu a začne pískat a větráky se točí úplně naplno. Stáhl jsem si program crystal disk info a ukazuje mi teplotu třeba i 47 stupňů celsia. Potřebuji tedy poradit, jak mám nastavit větráky, aby se více točily ? díky moc, moc mi pomůžete. Mám operační sytém Windows 8.

Odpovědi
aliendrone

47°C je krásná teplota, pro někoho úplné scifi, zvláště když přetaktuje. To si pak na procáku můžeš vařit vajíčka. I některé nepřetaktované (výkonné) procáky zatopí při plné zátěži – klidně i 90°C a drží, třeba takové Core i9 10900K by mohlo vyprávět. ;) :D
Ovšem sledovat teplotu musíš nejen procák, ale i grafiku a chipset (pokud to deska podporuje)

Nemusíš to nijak hrotit pokud nepřetaktuješ a máš čisté chladiče, i bundlované jsou dostatečně dobré/výkonné. Spíš to vidím na odchod nějaké kompontenty, disk nebo zdroj či tak něco. ;)

Hlada

Jestli to je nějaký notebook, tak diskem to nebude. Stáhni si PC WIzard nebo Speccy a zkontroluj ještě teploty ostatního, abys měl jistotu, že se přehřívá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.