Avatar uživatele
Usoman

Způsobí málo místa na disku sekání aplikace?

Mám notebook (SSD 125GB + HDD 1TB). Ať dělám co dělám, na SSD mám cca 16 GB zbývajícího místa. A na tomto disku mám nainstalovanou hru, která se mi začala sekat. Myslíte, že je to právě kvůli tomu malému množství volného místa a přeinstalování hry na druhý disk celý problém vyřeší?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1767 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Sekanie aplikácie znamená, že počítač nestíha spracovávať potrebné data. SSD býva zvyčajne systémový disk…
Základných príčin sekania môže byť viac
1 – nedostatočné množstvo miesta na systémovom disku © pre pracovné ukladanie dočasných dát.
2 – súčasná práca ďalších programov, ktoré sa delia o výpočetný výkon
3 – nedostatočne veľká RAM s častým ukladaním pracovných dát na systémový disk
a ešte ďalšie a ďalšie

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Určitě nedostatek místa může být problém. Odkádací soubor pak nemusí stačit pro odkládání a sousta v daný okamžik nepotřebných dat zůstává v RAM, ta pak nestačí pro chod programu. Zkusil bych jako odkládací nastavit ten plotnovej disk. Sice se ztratí kouzlo rychlosti SSD, ale zvýší se jeho životnost a pokud bude odkládací soubor nastaven přiměřeně velký, mohlo by to uvolnit RAM a odstranit sekání programů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Jen bych k odpovědi Její velkomožné démonické Excelence dodal, že mít na SSD pouze kolem 10% volného místa je vynikající způsob jak ho oddělat. (zvláště pokud je TLC) Volné místo by nemělo poklesnout na SSD pod 1/3 jeho velikosti – pokud chceš, aby ti déle vydržel. (už jen z jeho malosti usuzuji, že má svoje odpracováno a pokud je provozován tebou popsaným způsobem, tak je témeř jistě pred smrtí (za hranicí životnosti), tohle dnes řeší mnoho lidí > „Cože? Ono to má omezenou životnost?“ MÁ! Klasický plotnový HDD je proti SSD věčný a pokud nemáš MLCčko, tak smol pachol. (ale i to se může přežit)

Ještě bych k výčtu uvedeném led dodal, že to můžou působit zaneřáděné chladiče (přehřívání čipů). A pokud se ti na pozadí spustí sosání/sdílení aktualizace Widlí, tak že jde výkon do kopru je snad všeobecně známo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Se doporučuje mít na SSD alespoň 10% volnýho místa. Taky něco spotřebujou aktualizace Windows.
Myslím, že to nemá souvislost s chováním nějaké hry.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Vážený mimozemšťan aliendrone, kam sa ja hrabem na vaše „rodné“ znalosti. Práve preto som nepísala 10% (to napísal on… nebudem ukazovať prstom, ešte by som oňho mohla prísť)
Ak by som napísala všetky možnosti, ktorých je straaaašne veľa, o čom by ste potom písali vy naj… naj… naj…? To by bolo predsa proti etike. Veď ako sa hovorí „dajte možnosť aj iným…“

před 1766 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1766 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet