Harveistkada

Jak mám rodiče přemluvit že není pravda že bych se o pejska nestarala, že mi ho můžou koupit?

Ahoj, moc by jsem chtěla pejska a konkrétně jorkšírka. Ale rodiče mi ho nechtějí koupit. Sice máme králíka, ano.. ale štěně bysme mohli naučit že králík není hračka. A navíc říkají, že by to nakonec dopadlo tak že by se o něj starali oni, a že na to nemají čas. Byla by to prý jenom zátěž pro ně. Ale to není pravda! Já bych se o něj starala moc ráda. A ten pes by byla ta motivace pro mě. ):

Nejlepší odpověď
Mravenec

A ty víš, co bude s tvým životem následujících 10–15 let? Studium? Rodina? Kariéra? Zahraničí? Přátelé? To vše je potřeba zhodnotit, aby to nedopadlo, jak říkají rodiče.

Pes je opravdu běh na dlouhou trať. Taky bych ho chtěl, ale dělám 24 hodinové směny a vím, že bych se o něj tedy nemohl řádně starat.

Další odpovědi
Dochy

  1. Neznáme Tě ani Tvé rodiče
  2. Přemluvit někoho že něco není pravda nelze

Podobné otázky jsou tu snad každý měsíc. A já ty rodiče docela chápu. Králík je závazek na cca 8 let. Pes je závazek na 15–20 let, tj s velmi velkou pravděpodobností na dobu výrazně delší, než odpovídá Tvé dosavadní zkušenosti. Budeš schopna se o psa postarat až půjdeš na střední či vysokou školu? Až půjdeš do zaměstnání? Pes je (i když vynecháme délku života) na péči výrazně náročnější než králík. Bez podpory dalších členů rodiny to nepůjde i když o něj budeš sama vzorně pečovat. Takže pokud rodina nesouhlasí a takovou odpovědnost odmítá, obávám se, že by nebylo vhodné moc tlačit. I když Tě chápu (sám bych psa rád a to mám studia dávno za sebou) doporučuju netlačit a počkat až budeš mít život trochu stabilnější.

da ny

Uč se raději češtinu, moc ti nejde…..
Rodiče mají pravdu. Odpovědnost by měli jen oni. Na děti se spoléhat nedá!!!
Přestaň dyndat, přidělávat rodičům starosti. Pes, to je velká zodpovědnost!!!
Poplatky, sbírání exkrementů, návštěvy u veterináře (výdaje), poplatky za psa (výdaje), žrádlo, hračky (stojí peníze). Žádná dovolená (nebo šoupnout pejska do psího hotelu (stojí majlant). Všude pejsek nesmí.
Žádný celodenní výlet (pes by trpěl, potřebuje venčit a společnost člověka). Někteří psi nesnáší jízdu autem a všude nemohou být (/jen ti „kapesní“, v tašce).
Pes může způsobit nějaké škody.
Víš, že štěňátko se krmí několikrát denně a venčí se po cca 2 hodinách? Psa musí člověk naučit spoustu věcí/vychovat. Vyžaduje i péči o srst atd. Může být nemocný, něco venku olízne/sežere a zvrací, má průjem…. Vše bude na bedrech rodičů. Pokud se na to necítí, netrap e, Nech je dýchat.
Nevymýšlej na rodiče bič. Pořiď si psa, až dospěješ, budeš bydlet ve svém. Až na něj budeš mít dostatek času a finančních prostředků, až poneseš zodpovědnost sama.

aliendrone

gangster Dochy>>> No MOMENT, něco mi uniklo? Jakých 8 LET? Moje bábí nebyla žádná mičurinská superšlechtitelka či chovatelka. Byla to prostá vesnická selka, ale její králíci byli na pekáči mnohem, ale MNOHEM DŘÍV! ;) :D :D

Dochy

No jo. Typicky špatná péče. Tvá bábi králíčkům nekupovala zdobené postroje a nebrala je s sebou na tu nejlepší čerstvou luční trávu. Pak holt vydrží sotva pár měsíců…

Harveistkada

A zvládla bych se o něj starat na vysoké protože chci studovat veterinu

Dochy

A Ty máš tu VŠ za barákem? Většina lidí na VŠ dojíždí, či bydlí na koleji. Na kolejích typicky nebývají zvířatům příliš nakloněni. A to, že chceš teď na veterinu ještě neznamená, že se tam dostaneš. Zkrátka příliš mnoho otázek a nejistot. Bez podpory rodiny to podle mně nejde a vynucovat si ji je podle mně vůči rodině nefér. Tohle jde opravdu jen se souhlasem všech (nebo alespoň rozumné většiny) zainteresovaných

Harveistkada

Děkuji že mě alespoň v jedné odpovědi někdo nekritizuje. Ale nevím jak vy ale mě táta psa slíbil v určitém věku který už mám za sebou( pardon, nechci na internetu zveřejňovat svůj věk). Ale třeba ho dostanu v blížících se vánocích 🙂

cappuccino

Mila Harveistko, mas moje sympatie, ze milujes pejsky!! Ja je miluji take, ale prave z toho duvodu si zadneho pejska neporizuji. Muj styl zivota to neumoznuje. Vyresila jsem to tak, ze si obcas od svych znamych pejska pujcuji a hlidam, kdyz oni jedou na dovolenou nebo nemaji cas. Mozna to nerada slysis, ale starost o psa je veliky zavazek, neni to jenom hra nebo vycvik. Musis (bez vyjimky) 3–4× denne ven. Nemuzes si odjet na prazdniny, dojit si vecer na disco nebo do kina, porad je tu pejsek, ktery na tebe ceka. Pokud si starost o psa rozdeli rodina, tak to jde. Se psem musis jit rano za kazdeho pocasi, at se ti chce nebo nechce. To same odpoledne a vecer. A to kazdy den, bez vyjimky.
To je ten duvod, proc ti to rodice rozmlouvaji, oni to vedi.
Doporucila bych ti, at si obcas nejakeho psa pujcis, nebo at chodis vencit psy do utulku, aby vedela, co ta pece obnasi.
Jednou si chlupace poridis, ale ted jej na to jeste moc brzy!!

Harveistkada

Ano děkuji za typ, s mamkou jsme planovali chodit vencit utulkove psy jenomže v nasem útulku je moc venciru a není mozne se tam zaregidtrovat :((