Anonymní Shr

Jak mám říct mamce že dostanu kázeňské opatření?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud žiješ v ČR, tak bych to zkusil nejdříve česky.

Další odpovědi
Standa Macík

Řekněte jí pravdu, přijměte svůj trest a litujte svých činů, to je to nejlepší, co Vám mohu poradit, litost na spáchanými hříchy je cesta ke spáse. Matka Vás jistě pochopí a odpustí Vám, to mi věřte, když uvidí, že jste se k problému postavil jako chlap.

Filip84

Já nevím, jakým jazykem paní matka hovoří. Jestli hovoří, třeba, kadžunsky, tak řekneš-li jí to v kornštině, poněkud Ti nebude rozumět. To samé, hovoří-li matka bretoňsky, v japonštině jí to nevysvětlíš.

Takže, sděl jí to nejlépe v jazyku, kterému rozumí.

Jinak tato a podobná otázka je zde relativně frekventovaná. Nikdy na ní nelze příliš pregnantně odpovědět, poněvadž my neznáme Tebe, Tvou matku, nevíme, jaké máte mezi sebou vztahy, a jak bude Tvá matka reagovat etc. etc. etc.

Obecně jí to ale, asi, říct musíš, jinak bys se neptal. A nejlepší je to netutlat, říct to narovinu, a co nejdřív, ať se s tím – případně – dá něco dělat. Ono když už se něco stane, a od toho je život, že se něco děje – kdyby se nic nedělo, nebudou dějiny, a to nejlepší, co se Ti v životě může stát, je neúspěch – nemá žádný smysl strkat hlavu do písku, nebo dělat mrtvého brouka. Ne, smysl má to konstruktivně a assertivně řešit.

Jestli jsi něco vymastil, no tak je to vymastěné (slovy mjr. „Terazky“ Haluzky: „babu som pojebal a to jí nik nevezme!“), zpátky to nevezmeš, trápit se tím nemá sebemenší smysl, protože problém buďto má řešení, a pak je potřeba aplikovat řešení, starosti nepomohou, nebo problém nemá řešení, a pak starosti rozhodně nepomohou. Ať už věc má, či nemá, řešení, starosti jsou absolutně k ničemu. Ne, má smysl se z toho poučit. Všichni jsme byli mladí, většina z nás taky nadělala rozličné pakoniny, to k životu patří. A pokud mají rodiče alespoň trochu něco v hlavě a soudnost, hlavu Ti neurvou.

Prostě jsi, asi (nepíšeš, proč dostaneš kázeňský trest), něco vymastil, tak si za to poneseš přiměřené následky. To bývá, a Ty máš tu výhodu, že to neskončí prodejem střechy nad hlavou, nebo kriminálem, nebo něčím podobným. Ber to z té lepší stránky: z chyb se člověk učí, a kdo nic nedělá, nic nepokazí.

Standa Macík

Drap: Proč mladému pánovi takto nesmyslně odpovídáte, proč si z něho děláte srandu? Když neumíte odpovědět, tak neodpovídejete, je to prosté. Stejný problém jako Vy má také pan elkon.

elkon

Macíku, trhni si nohou, problém tu máš ty, já jsem v pohodě. nevadí mi, když někdo věří, ale nesnáším zažrané pánbíčkáře.

Standa Macík

Elkone, apoň jsou mé odpovědi nějak užitečné a mohou tazateli skutečně pomoci. Odpovědi typu „Pokud žiješ v ČR, tak bych to zkusil nejdříve česky.“ jsou opravdu hloupé a zbytečné.

Filip84

Macek: A jak fakanovi pomohlo, žes mu poradil, aby konal pokání, a to nejlépe tak, že se cestou do zpovědnice bude bičovat a půjde kolenačky?

Sakra, to jsi vážně tak zabedněný, že nejsi s to pochopit, že žiješ v sekulárním státě? Že arciť je nějaká ta desítka procent obyvatelstva nějak věřících, u drtivé většiny z nich ta víra obnáší nějaké duchovno, horoskopy, kartářky a / nebo je to ryze kulturní záležitost na Vánoce, Halloweeny, Velikonoce, funus, svatbu a křtiny?

Já žiju v kraji, který je podle sčítání nejkatholičtějším, a i obecně nejreligiosním, krajem v tomto státu a věř, že tak u 98% obyvatelstva to neznamená vůbec nic víc, než to, co jsem popsal v předchozím odstavci. Ve všední den najdeš v kostele, dokola, 5 – 20 kostelových bábušek, 3 – 5 kostelových dědků, 0 – 2 pacienty s hlavou, a občas nějakého toho konvertitu. Institucionali­sované náboženství je za zenitem a silně pochybuju, že se to do Tvé smrti změní.

Tak proč pořád kušníš a otravuješ s tou flanďáckou propagandou? Myslíš, že je na to někdo zvědavý? Není. Myslíš, že spasíš svět klackem? Nespasíš, nikdo na ty Tvoje kydy není zvědavý, akorát tím otravuješ Luft.

df

Bůh má rád všecny, oni za svou nízkou úroveň nemohou.