Anonym2005

Jak mám přežít nástup na SŠ?

Je mi skoro 17 let,za dva dny nastupuji na SŠ. Je to průmyslová škola dopravní,obor mechanik elektrotechnik. A docela se i těším, určitě to bude lepší než základka, protože tam to bylo fakt hrozné. Ale i tak se trochu bojím,a ne ani tak učení a učitelů,ale kolektivu. Z důvodu že jsem introvert a někdy mi dělá problém komunikace. Vím že těžký bude asi jen začátek,a už se rozkoukanám,bude to v pohodě. A vím že tam většina budou stejně vystrašení jako já. Ale potřeboval bych nějaké rady… Když tam přijdu, mám si hned k někomu sednout,kdo mi třeba bude sympatický? Mám toho člověka případně oslovit? A co si vzít na první den? Vím že to bude jen hodina nebo dvě,a budou nám říkat co a jak. Těžká by tato škola být neměla,snad mě to i trochu bude bavit. Ale s kolektivu mám obavy,aby tam nebyli samí grázlové 🙂

Nejlepší odpověď
CoopeZz

V tomhle se vidím 🙂 Také jsem nastupoval na elektrotechnika ale už to bude kolem 7 let nazpět. Trpěl jsem sociofobií, má to většina introvertů a ani o tom neví. Já měl bohužel tu horší variantu ale žít se s tím normálně dá. V podstatě všichni budou na stejné lodi, někdo bude dominantnější, někdo naopak ještě víc introvertní než ty, spousta jich také odejde, nikdy tam nezůstanou všichni. Upřímně jsem za tři roky na jedné z nejhorších škol města nezažil fyzický konflikt, pokud nepočítám že se tam řezali lidi mezi sebou, většinou protože chtěli a nudili se 😁 Oblečení bych nejspíš neřešil, já teda měl tmavé džíny a košili, nicméně jsem byl snad jediný. Co se týče sezení, obsadil jsem jednu z prvních lavic, z pravidla ti nejvíce problémový budou nejvíc vzádu, takže tebe bych viděl stejně jako sebe: První řada 😁Pár slov prohodíš až po nějaké době, mlčet tam všichni nezůstanete 😁 Dál je to čistě individuální, nicméně jestli byla základka špatná, tak to může být jen lepší 🙂

Další odpovědi
Lotr2008

Chovej se přirozeně, já se tak taky choval a získal jsem si brzy srdce všech spolužáků.

dubraro

V tomhle oboru nebudeš jediný introvert. Na druhé straně vyslovení grázlové se většinou eliminují sami, protože se neučí a ze školy vypadnou.

Drap

Stejně jako statisíce lidí před tebou.

Disraeli

CoopeZz, ne to opravdu nemá. Introvert je o tom, že je rád sám, že si samoty, klidu a ticha dokáže užívat, čerpá sílu sám za sebe, má rád užší kolektiv lidí/přátel, je vybíravější, komunikativní a otevřený podle typu společnosti. Nepleť si to se studem a fóbiemi.
Samozřejmě, že stydlivý člověk apod. bude taky introvert (alespoň nuceně), ale není to totéž a rozhodně to tak nemá většina introvertů… Opravdu většina ani polovina netrpí nějakou sociofóbií.

Anonym2005

Komentář byl věčný a pomohl mi,ale děkuji i vám.