Tajpy

Jak mám přesvědčit rodiče o koupi korely chocholaté?

Ahojte všichni kteří čtěte tuhle otázku. Jmenuji se Miroslav a je mi 13 a od té doby kdy mi zemřel křeček který se dožil úctyhodných 5-ti let, chci papouška, konkrétně korelu chocholatou. Mám o nich nastudované všechno od A do Z a myslím si že jsem dost zodpovědný na to se starat o takové zvíře, přece jen trávím doma hodně času a na korelu bych ten čas právě měl, ale přesto potřebuju radu, jak poprosit o DOVOLENÍ koupení tohoto zvířete protože finance na klec, hračky atd. mám svoje. Nikdo z mé rodiny není alergický na peří takže v tomhle taky není problém, ale když jsem se jich ptal naposledy, řekli že papouška nechcou a ani neřekli důvod. V domácnosti pracuju co se dá a známky mám na 8. třídu skvělé ale přes všechny tyto věci oni prostě ne a ne a ne a ještě milionkrát ne.
Předem děkuji za všechny rady a tipy, moc mi to pomůže :)

Nejlepší odpověď
Funna

Měla jsem korelu – samce a dožil se úctihodných 18 let..byl ochočený, létal po bytě a na zavolanou přiletěl na ruku, či na rameno a po baráku (činžáku) se s ním dalo chodit po chodbách, protože seděl na rameni…moc nemluvil, ale zvuků se naučil dost, třeba když býval přes léto na balkoně ve voliéře, tak se naučil i hudrovat jako krocan, kterého měli nedaleko v domku .-)…tak toliko radosti, ale papouch není jen to…když pominu úklid velké klece (měl hodně velikou přenosnou klec domácí výroby, kterou jsme museli nosit dva, aby nebyl v nějaké malé celý den, když nikdo nebyl doma) a binec kolem ní, tak největší nevýhodou korely je, že má fakt hoodně silný hlas a taky ho používá a přirozeně „řve“ a nejvíc poránu…sice zakrytí klece pomohlo, aby nepískal moc brzo, ale jakmile uslyšel zvuk mého probuzení (měla jsme ho v pokojíku) tak začal hned ječet…navíc problém nastal, když jsem se vdala, tak u nás doma být nemohl, tak byl ze začátku u rodičů, kteří nebyli moc nadšení a po pár letech jsme si ho musela vzít do nového domova, kde z jeho ječení zase nebyl úplně nadšený manžel, protože na to nebyl zvyklý…pak si ho sice užila i dcera, protože když zemřel, bylo jí 8 let…
a proč to všechno píšu…korela je celkem dlouho žijící papoušek, sice ten můj byl z rekordmanů, ale i tak obvykle žije i 15 let, což je tvůj věk .-) …tzn. zemře, až ti bude 30 let…a kde bude a kdo se o ni bude starat, až budeš na škole, třeba na intru, nebo na výšce, nebo se třeba oženíš???…takže to, že ji teď chceš je sice hezké, ale není to křeček, který žije „pár“ let (mimo jiné, to bylo také moje první zvířátko .-), pak následovala korela a několik generací osmáků degu), ale musíš si uvědomit, že je to závazek na delší čas…takže pokud toužíš po přítulném společníkovi, tak bych ti doporučila např. toho osmáka…pokud jsi měl křečka, tak to nebude taková změna ve změně starání se, ale dost velká změna v chování zvířete…ten můj lítal po pokoji a na zaklepání na zem a zavolání jména přišel ke mě a navíc jsem se nikdy nesetkala s tím, že by se lekl při probuzení a kousnul mě (jak se mi to stávalo i u ochočeného křečka)…toliko vysvětlení, že dneska, po xx letech, docela chápu tvé rodiče…

Další odpovědi
Kazatel

Jak dlouho se dožívá taková korela chocholatá? Víš že jakýkoli domácí mazlíček je poněkud závazek na delší období a značně omezující? Krom toho papoušek dělá hluk a nepořádek.

elkon

To je pouze mezi tebou a tvými rodiči. Vy sami doma víte nejlépe na co máte, nebo nemáte podmínky a co si můžete dovolit. Pokud rodiče nechtějí, jistě mají důvod.

marci1

Nevíme, proč rodiče korelu nechtějí, ale je možné, že se obávají velkého křiku a nepořádku, které korely způsobují. Pokud ji odmítají, nezbude ti Mirku, než počkat a pořídit si korelu až ve své domácnosti. Pak si můžeš pořídit, co budeš chtít. No to asi taky ne, třeba slona nelze! 🙂
https://www.wi­kihow.cz/Jak-chovat-korelu

JežíšKristus

Pokud máš nastudované všechno, pak také jistě víš, že pták nepatří do klece. Potřebuje několik stovek kilometrů, kde by mohl létat. To mu ty dokážeš zajistit konkrétně jak?

quentos

Otázka, jak přemluvit/přes­vědčit rodiče ke koupi něčeho, tu už byla xkrát. Stačilo použít místní vyhledávač.

Kelt

Zjisti si důvody, proč rodiče korelu nechtějí a najdi si argumenty, které je přesvědčí. Máš 13 roků, tak za tebe rozhodují ještě rodiče.