Avatar uživatele
intop

Jak mám postupovat, když jsem neprospěl u písemné práce z češtiny?

Vybral jsem si 1. zadání – „V poušti“ (vypravování). Když mi přišly výsledky, nechtěl jsem uvěřit vlastním očím…
Napsali mi, že jsem neprospěl a v komentáři bylo toto:
1A Text se od zadaného tématu podstatně odklání.
1B Text prokazatelně nevykazuje charakteristiky zadaného útvaru a reaguje na jiné vymezení komunikační situace.

Absolutně nechápu, z jakého důvodu mi to tam napsali, když, aspoň podle mě, jsem se až tolik tématu neodklonil. Z celé práce mám tedy 0 bodů.
Napadá mě, jestli to ještě nemůže být tím, že jsem podle výchozího textu vymyslel svůj text, který ještě předchází tomu výchozímu, teprve pak jsem navázal výchozí a dál pokračoval svůj.
Slyšel jsem, že když se někomu stane tohle, tak se zbytek podle těch jejich „parametrů“ nehodnotí, je to pravda?

Vysvětlil by mi, prosím, někdo, jak v tomto případě postupovat? Mám podat žádost o přezkoumání, nebo jak mám požádat o opravnou zkoušku?

Didaktické testy mám v pohodě. Už jen ústní. Dá se to všechno nějak vyřešit rychleji, když už jsem přijatý na VŠ?


Tak jsem zjistil, že jsem neprošel kvůli tomu 2. bodu, tedy:

1B Text prokazatelně nevykazuje charakteristiky zadaného útvaru a reaguje na jiné vymezení komunikační situace.

, cože je úplná blbost, protože vyprávění to bylo, bylo to souvislé, chronologické, obsahovalo přímou řeč i všechny potřebné části (úvod, zápletku, vyvrcholení, zvrat, rozuzlení a závěr). Sice tam ty části byly trochu „schované“, ale byly tam.

Přemýšlím, že podám žádost o přezkoumání. Myslíte, že mi to bude uznáno, pokud tam ty části barevně vyznačím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: intop

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2896 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Abyste byl úspěšný, určitě víte, že musíte ve všech 3 částech prospět. Můžete opakovat písemnou práci. Náhradní termín je v podzimním období.

Ptáte se na špatném místě, Domluvte se ve škole, jakým způsobem a do kdy je třeba požádat o vykonání opravné maturity – slohové práce z CJL.
http://www.no­vamaturita.cz/o­pravne-a-nahradni-zkousky-spolecne-casti-1404033590.html

Bohužel téma a slohový útvar či postup je třeba dodržet. Proč máte 0 bodů, nemůžeme posoudit, neznáme kritéria hodnocení a práci přece neopravujeme.

Není rozhodující, co si myslíte vy, co vám někdo říkal, ale závěr komise.

Na vysokou školu můžete být přijat podminěně, když složíte přijímací zkoušky a doděláte si maturitu. Obraťte se na přímo na VŠ, dovíte se víc.

Upravil/a: annas

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap, intop Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek