intop

Jak mám postupovat, když jsem neprospěl u písemné práce z češtiny?

Vybral jsem si 1. zadání – „V poušti“ (vypravování). Když mi přišly výsledky, nechtěl jsem uvěřit vlastním očím…
Napsali mi, že jsem neprospěl a v komentáři bylo toto:
1A Text se od zadaného tématu podstatně odklání.
1B Text prokazatelně nevykazuje charakteristiky zadaného útvaru a reaguje na jiné vymezení komunikační situace.

Absolutně nechápu, z jakého důvodu mi to tam napsali, když, aspoň podle mě, jsem se až tolik tématu neodklonil. Z celé práce mám tedy 0 bodů.
Napadá mě, jestli to ještě nemůže být tím, že jsem podle výchozího textu vymyslel svůj text, který ještě předchází tomu výchozímu, teprve pak jsem navázal výchozí a dál pokračoval svůj.
Slyšel jsem, že když se někomu stane tohle, tak se zbytek podle těch jejich „parametrů“ nehodnotí, je to pravda?

Vysvětlil by mi, prosím, někdo, jak v tomto případě postupovat? Mám podat žádost o přezkoumání, nebo jak mám požádat o opravnou zkoušku?

Didaktické testy mám v pohodě. Už jen ústní. Dá se to všechno nějak vyřešit rychleji, když už jsem přijatý na VŠ?

Tak jsem zjistil, že jsem neprošel kvůli tomu 2. bodu, tedy:

1B Text prokazatelně nevykazuje charakteristiky zadaného útvaru a reaguje na jiné vymezení komunikační situace.

, cože je úplná blbost, protože vyprávění to bylo, bylo to souvislé, chronologické, obsahovalo přímou řeč i všechny potřebné části (úvod, zápletku, vyvrcholení, zvrat, rozuzlení a závěr). Sice tam ty části byly trochu „schované“, ale byly tam.

Přemýšlím, že podám žádost o přezkoumání. Myslíte, že mi to bude uznáno, pokud tam ty části barevně vyznačím?

Nejlepší odpověď
annas

Abyste byl úspěšný, určitě víte, že musíte ve všech 3 částech prospět. Můžete opakovat písemnou práci. Náhradní termín je v podzimním období.

Ptáte se na špatném místě, Domluvte se ve škole, jakým způsobem a do kdy je třeba požádat o vykonání opravné maturity – slohové práce z CJL.
http://www.no­vamaturita.cz/o­pravne-a-nahradni-zkousky-spolecne-casti-1404033590.html

Bohužel téma a slohový útvar či postup je třeba dodržet. Proč máte 0 bodů, nemůžeme posoudit, neznáme kritéria hodnocení a práci přece neopravujeme.

Není rozhodující, co si myslíte vy, co vám někdo říkal, ale závěr komise.

Na vysokou školu můžete být přijat podminěně, když složíte přijímací zkoušky a doděláte si maturitu. Obraťte se na přímo na VŠ, dovíte se víc.