Avatar uživatele
LůcaDůcaPůca

jak mám obnovit počítač

ahoj potřebuji pomoc. Mám mnoho důvodu abych měla obnovit počítač ale nemám bitové zálohy z minulých měsíců a tak to nemohu udělat. Navíc můj PC nemá CD-romku protože je to netbook. Poraďte jak ho mám obnovit. Je zavirovaný a přehlcený že už mi ani nezapne antivirák ani internet. Pls radu. Děkuji moc.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mc Merkurion před 4046 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Měla by být záloha na disku od výrobce.

V návodu si najdi kapitolu obmovení do továrního nastavení. Když tak se mi ozvi na email (ne interní pošta) nebo na soukromou zprávu na facebooku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Je třeba vzít návod k netbooku a pročíst si, jestli disk netbooku obsahuje tzv. Recovery. Pokud ano, Recovery se spouští při startu pomocí nějaké klávesy, u některých notebooků musí být toto povoleno v BIOSu. Po Recovery procesu je na disku čistá instalace operačního systému, tak, jak byla v okamžiku jeho koupení. Je jasné, že uživatelská data je třeba před Recovery zazálohovat, nejsnadněji asi pomocí flashdisku anebo externího USB harddisku.

Pokud netbook Recovery nemá, musí se vytvořit startovatelný flashdisk s instalačním obrazem operačního systému a netbook přeinstalovat přes něj. Návod jak na to určitě najdeš na netu, téma je dost obsáhlé a nebudu ho sem vypisovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek