LůcaDůcaPůca

jak mám obnovit počítač

ahoj potřebuji pomoc. Mám mnoho důvodu abych měla obnovit počítač ale nemám bitové zálohy z minulých měsíců a tak to nemohu udělat. Navíc můj PC nemá CD-romku protože je to netbook. Poraďte jak ho mám obnovit. Je zavirovaný a přehlcený že už mi ani nezapne antivirák ani internet. Pls radu. Děkuji moc.

Odpovědi
Michal Kole

Měla by být záloha na disku od výrobce.

V návodu si najdi kapitolu obmovení do továrního nastavení. Když tak se mi ozvi na email (ne interní pošta) nebo na soukromou zprávu na facebooku

cochee

Je třeba vzít návod k netbooku a pročíst si, jestli disk netbooku obsahuje tzv. Recovery. Pokud ano, Recovery se spouští při startu pomocí nějaké klávesy, u některých notebooků musí být toto povoleno v BIOSu. Po Recovery procesu je na disku čistá instalace operačního systému, tak, jak byla v okamžiku jeho koupení. Je jasné, že uživatelská data je třeba před Recovery zazálohovat, nejsnadněji asi pomocí flashdisku anebo externího USB harddisku.

Pokud netbook Recovery nemá, musí se vytvořit startovatelný flashdisk s instalačním obrazem operačního systému a netbook přeinstalovat přes něj. Návod jak na to určitě najdeš na netu, téma je dost obsáhlé a nebudu ho sem vypisovat.