Avatar uživatele
dgfdgf

Jak mám na počítači dělat snímky obrazovky?

V notebooku s Linuxem jsem zmáčkl PrintScreen a snímek obrazovky se objevil ve složce obrázky, ale ve složce nic není. Chtěl bych to stejně jako na notebooku.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Win10 kopíruje obvykle jen do schránky. Musíš použéít nějaký grafický edior, tam dát vložit a pak uložit dos ouboru. Nebo v některých případech lze vložit např. ze schránky přímo do dokumentu nebo mailu apod.

Trochu ale nechápu: „V notebooku s Linuxem“ X „Windows 10“
Udělej si v tom jasno

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

A co je to za počítač, s jakým systémem? Nic na tom není kliknu na Print screen a pak na ikonu Irfan View. Tam stisknu vložit a mám obrázek, s tím pak můžu dělat co chci.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Jen bych dodal k Dochymu, že existují programy (rezidentní), které to umí „jako na Linuxu“ a dokonce mnohem víc. Ovšem pokud jde jen o samtoné Widle… Inu měl bys být rád, že si na tebe pro samé šmírování a ukládání informací o tobě vůbec udělají čas. Něco „tak sofistikovaného“ po nich nemůžeš chtít. 😉 😁 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Možná by ti vyhověl program „Výstřižky“, který je standardně ve Windows, jen není v nabídce, musíš jej vyhledat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dgfdgf

V notebooku s Linuxem jsem to dělal, jak jsem napsal. Vyhovovalo mi to. Ale ted mám i stolní počítač s Windowsem 10 pane Dochy. Byl bych rád, kdyby to to šlo dělat jednoduše jako v notebooku. Tohle je zdlouhavý.

Avatar uživatele
elkon

Není to nic zdlouhavého, je to hned.

Avatar uživatele
dgfdgf

Jestli bych dělal snímků obrazovky víc, poznal bych rozdíl, mezi tímhle řešením a jedním kliknutím, jako na notebooku, ale děkuju aspon za něco.

Avatar uživatele
dgfdgf

Děkuji za reakce. Windows 10.

Nový příspěvek