Yeeeeeee

Kam se na počítači ukládají screenshoty?

Podle mě by se to mělo ukládat do složky snímky obrazovky, ale v té složce vůbec žádné screenshoty nemám.

Nejlepší odpověď
Justin1

Když použijeme klávesu „PrintScreen“, tak se snímek uloží jen do schránky a do souboru ho musíme uložit sami pomocí nějaké aplikace jako například Malování nebo IrfanView.

Další odpovědi
Arne1

Nevím, jak to děláš. Pokud použiji Win+PrtScr, tak se mi celá obrazovka uloží jako PNG obrázek v adresáři Obrázky / Snímky obrazovky.
Běžně používané kombinace PrtScr a ALt+PrtScr ukládají jen do schránky, ze které je nutno obrázek někam vložit.

elkon

Screenshoty se uloží tam, kam určíš.

quentos

Mně třeba do složky Obrázky v Tomto počítači.

Arne1

elkon: Můžeš objasnit kde a jak se určí místo kam se screenshoty automaticky ukládají ? Určitě by to šlo někde v registrech, ale myslím nějakou běžnější metodu.

Yeeeeeee

Justin1:
Já vím, já to udělala způsobem: win+shift+s

Arne1

Aha, Google samozřejmě ví. Ta tvoje zkratka umožní z obrázku udělat výřez, ale ukládá se to jen do schránky a ne do souboru.
https://www.id­nes.cz/technet/­software/klave­sova-zkratka-screenshot-windows-vystrizek-win-shift-s.A191106_153­304_software_pka

Arne1

Ta kombinace něco dělá, ale nevím co.