Andrea13

Jak mám jednat se zaměstnancem?

Jak mám jednat se zaměstnancem? Který pomlouvá majitele firmy, vymýšlí si nesmyslné teorie, štve některé zaměstnance proti vedení firmy. Lze toto jednání považovat za hrubé porušení pracovní kázně? V kolektivu dělá rozbroje a dusno. Musím takového zaměstnance nějak upozorňovat na nežádoucí chování, než s ním rozvážu pracovní poměr? A lze za toto jednání tak učinit?

Nejlepší odpověď
anonym

Co řešíš? Dej mu § za poškozování dobrého jména firmy a hrubé porušení pracovní kázně.

Už čtu Lahny- to se za komunistů nemohlo stát…

Další odpovědi
Šidlo

práve ste opísali dokonalý príklad pasívnej agresie

ak je mladý, tak je to zrejme odporný šmejd

ak je starší, tak to vyzerá na psychické problémy…hlavne ak tie nezmyselné teórie sú konšpiračného charakteru

áno, ak ohovára firmu a narúša kolektív, je to dôvod na vyhadzov…ale najprv ho raz dôrazne upozornite (normálne písomne – upozornenie na konfliktné správanie a narúšanie PR firmy) ak sa nič nezmení, dovidenia

postcd

Sdělit mu přátelsky co jsem se dozvěděl a jaký negativní vliv si myslím že to chování může mít. Pokud je schopný si své chování uvědomovat, vybídnout aby příště chodil pouze za mnou. Pokud nevypadá příliš přesvědčivě, sdělit, že pokud by se něco takového opakovalo musel bych zvážit ukončení prac. poměru (třeba na základě toho paragrafu co zmínil barbakain).

zjentek

Z praxe vím, že podobní „tahouni“ mají obrovský tendence být „taky boss“.
Ve svý společnosti bych se s podobným exotem posadil a velmi dopodrobna mu vysvětlil, kým se stává za branami podniku, kde pracuje. Vím, že je to těžký- s dětmi také sedíme a říkáme jim, že oheň pálí a ony si stejně vždy šáhnou ;). Chci říct, že není zpravidla chybou zaměstnance, že „za branami“ neví, kdo je. Často za to může vedení. Jde o to, aby přímé vedení dokonale znalo jeho místo a nebylo líné se lidmi zabývat. Pak nehrozí podobného fiškuse vůbec zaměstnat.
Že se ptáš, jak s ním jednat, také mnoho vypovídá, že jo.

Kepler

Ať je chování zaměstnance oprávněné, nebo ne, měla by jste si především ujasnit příčiny té dusné atmosféry ve firmě. Pohovor s tím potížistou by byl určitě na místě. To je taky jeden z principů demokracie a možná by vám to nakonec pomohlo.

ivzez

Písemně ho upozornit a současně jej upozornit na možnost výpovědi.
Pokud se situace nezmění, výpověď (viděla bych to na § 52 písm. g).

anonym

„vyhodit“ zaměstnance, není snad nic lehčího. nakonec odejde sám

Kryšpín

Mám vedle fabriku, v létě otevřena okna a šéf si tam údajně zve zaměstnance na pohovory, několikrát při pobytu na zahradě jsem zaslechl, ještě jednou něco o pomluvě mé firmy uslyším tak vás vyhodím, venku čeká deset falších jiných. Je pravda, že je to zkušený podnikavec ve věku okolo 25 jar.