Adelaide282

Jak mám cvičit na skok vysoký (laťku), skáču nůžky jak mám skákat flop?

Nejlepší odpověď
Všeználek

Tohle by tě měl učit tělocvikář/ka.Ti ti nejlíp poradí jak s tím.

Tu otázku si myslel/a jak? Myslíš skokanský styl a nebo jen zimní příprava jako např. běhání.

U toho stylu je to jak u koho,někomu to jde někomu ne.Mě to moc nešlo a učitel TV mi říkal ¨otáčíš se ještě předtím, než vyskočíš do výšky.¨ Asi tohle je častá chyba… Při flopu je hlavní odrážet se jednou nohou a při výskoku si třeba pomoct i rukama nahoru,pak skočíš víc ale nesmíš zapomenou že to není jen o výšce skoku ale i o dálce.Musíš se odrazit vysoko a daleko ať nespadneš na laťku(můj problém).Důležitý je spravný rozběh ať ti vyjdou ¨kroky¨. Při rozběhu se dělají velké,vysoké kroky a pak už je to na tobě za jaký konec to chytneš,skočíš a uvidíš.

Další odpovědi
Alesh

viz odkaz

Jinak je samozřejmě vhodnější, když tě povede odborník, než být samouk. Sama totiž nevidíš případné chyby apod.

Zdroj: http://pf.ujep­.cz/~nosek/atle­tika/skoky_vys_techn­ika.html

slad08

Tou nohou. kterou se rozbíháš (děláš s ní první krok), tak se z ní odrazuješ.
Poté co vyběhneš a doběhneš k laťce, natočíš se jako by směrem na bok (zády k laťce), odrazíš se již zmiňovanou nohou a při skoku musíš co nejvíce prohnout záda (něco jako když děláš most na žíněnce).
Poté už jen dopadneš a uvidíš jestli si to zvládl/a.