Neonka

Jak má vypadat správný džbánek na pivo ?

Chtěla bych koupit jako dárek džbánek na pivo.
Jak má takový džbánek vypadat, aby se v něm pivo dalo dobře uchovat ?
Má být skleněný nebo raději neprůhledný, měl by mít víčko ?
Děkuji za rady. 🙂
Doplňuji:
Pro franku : a bezedný, že jo ? 🙂

Nejlepší odpověď
franku

Správný džbánek musí být hlavně plný.
Doplňuji:
A když bude bezedný,tím líp.(a to nejsem pivař)

Další odpovědi
iwetax

Uchovat? pivo se má vipít ještě studený a s pěnou. Vždy se používali džbánky z keramiky.

tom004

Džbán na pivo by měl být vyroben z kameniny a s víkem. Ještě se takové dají občas i koupit. Kamenina drží teplotu, víko zpomaluje zvětrávání,ohřívání a vnikání prachu. Ze skla je považován za nejlepší klasický půllitr s uchem. I ty měli víka.