Jak lze porovnat cenovou výhodnost vytápění bytu v činžovním domě? Plyn-wafky nebo ústřední topení z horkovodu?

Odpovědi
kazisvět

Podmínky jednotlivých provozovatelů horkovodů se liší, tak se nedá dát univerzální odpověď. Odhaduji, že v průměru je v celé ČR dálkové vytápění horkovodem levnější než plyn. Ještě levnější bude uhlí a tepelné čerpadlo, ale tam je to o o pohodlí a investičních nákladech.
Jako strategicky zajímavější vidím horkovod. Provozovatelé se budou snažit být vždy o něco levnější než plyn, protože poslední věc kterou potřebují je, aby připojení zákazníci přecházeli ke konkurenčnímu plynu, což není zas tak velký problém.

Michálek1245

Ono záleží na podmínkách jednotlivých horkovodů a celkově těch dodavatelů a distributorů tepla. Za mě je fajn varianta teď třeba rekuperace do bytu Hradec Králové od https://www.recu-clim.cz/rekuperace-hradec-kralove kterou v našem SVJ pravděpodobně využijeme. Ale zase jsme ve fázi výběrového řízení. Na druhou stranu se mi to už delší dobu líbí a myslím si, že se to dá i do bytů poměrně slušně využít.