loosi

V jakém pořadí je podle vás rozumnější investovat? Nejprve do tepelného čerpadla a po naspoření do zateplení, či naopak?

Zateplení nebo tepelné čerpadlo

V jakém pořadí je podle vás rozumnější investovat? Nejprve do tepelného čerpadla a po dalším naspoření do zateplení nebo naopak? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Nejprve zateplení, a tepelné čerpadlo až po zateplení.

Další odpovědi
cukrar

Zateplit střechu, okna, stěny, podlahu, pak teprve tepelné čerpadlo.

kristýnary

Na prvním místě je rozhodně zateplení, které nesmíte podcenit. Pořádná izolace je základ, abyste za zimu neprotopili majlant. My jsme si také vybrali tepelné čerpadlo, abychom se o topení nemuseli nijak starat. Za topení se dá taky hodně ušetřit, užitečná je kalkulačka úspor za vytápění, kterou jsem našla na https://master­therm.cz/tepel­ne-cerpadlo/uspory/ .