Kepler

Olej po smažení pomfritů nebo topinek se dá použít mnohokrát, samozřejmě nesmí být přepálený. Starší dieselové motory to taky ochotně spapají ve směsi s naftou. Pokud je olej po smažení něčeho v trojobalu, tam je to horší. Tam se to dá slít a přecedit přes jemné sítko ještě na jedno použití. Jinak čistím pánev horkou vodou s přídavkem jaru a jde to do mísy WC. Myslím, že to takhle bude dělat každý i po zavedení tukových kontejnerů. Význam by to možná mělo smysl u velkých spotřebitelů.

Další odpovědi
Klaproth

Do krmení slepicím.

quizzi

Naliji do plastové láhve a vyhodím do k tomu určeného kontejneru.
https://mmkv.cz/cs/ak­tuality/stano­viste-nadob-na-oleje-tuky-z-domacnosti

hapiky

Odnáším je do sběrného dvora.

Pepa25

Viděl jem na vlastní oči, co udělal sražený tuk v odpadním potrubí v paneláku: obrovcou straženinu, která potrubí kompletně ucpala a diky které byl byt v přízemí vyplavený s..čkami. Olej do WC NEEEE!! To raději přelét do jakékoliv láhve a hodit do směsného odpadu!

paul1

K nám na vesnici jezdí firma z města, která se zaobírá svážením běžného (komunálního) domového odpadu a svážením tříděného odpadu z domácností Dvakrát ročně přijedou zvlášť pro sběrový papír, za který nám dávají papír toaletní. Přitom berou i použitý olej (v PET flaškách) také za toaletní papír.

Ametyst

Spálím je v kamnech.

EKSOT123

Taky většinou do kamen. – Nechám zapít do papíru,… Event. na hnojník, papír se rozloží.

Dochy

Když to jde, tak slepicím…
Když to nejde, tak ve sklenici vyhodím…
To je hezké, že máme na tuky kontejnery. Jenže všude chtějí abychom tam dávali jen oleje v uzavřených PETkách. Jenže když roztavené sádlo naleju do petky, roztaví se i ta petka…