JohnCreek

Jak lidé dosahují bílého světla světlometů u starších aut?

Zařívě bílé, až modré světlo jsou schopny dávat v podstatě jen LED a xenony. Ani jedno ale většinou není např. u 1st gen Octavií povoleno. To to mají všichni ti lidé co denně potkávám ve starých střepech se zářivě bílými světly nelegálně?

Odpovědi
Edison

To, že to není púovoleno neznamená, že si do toho lidi xenonové výbojky, nedej bůh ledky dávaj. Ale je ještě další možnost: I u obyč. halogenu lze dosáhnout jakéhosi efektu.

aliendrone

Těžko říci, zkus se jich zeptat. Možná něco na stejném principu jako tohle tohle > https://www.bbe­lektro.cz/auto­zarovka-hb3-60w-12v-p20d-cool-blue-osram/d-69629-c-3999/

elkon

Nejspíše tím, že používají neschválené žárovky. A nejsou to jen starší vozy.

Schluker

Dají se sehnat žárovky, které mají studenější barvu světla (“bělejší”). Jsou normálně schválené pro provoz. Například phillips night vision nebo osram night breaker. Dále si pak lidé přestavují auto na xenony a ledky, ale tam už to často bývá nepovolená úprava. U světel se světelným tokem 2000 lumenů a více je povinná automatická regulace sklonu a ostřik.