Jak léčit paradentozu?

Začínají se mi viklat zuby. Co se s tím dá dělat? Dá se to nějak zastavit?

Odpovědi
Lencis

Paradentóza – léčba

  • Diagnózu stanovuje lékař na základě výsledku stomatologického vyšetření.
  • Při něm si všímá stavu dásní, pevnosti ukotvení zubů, rozšíření zubního plaku a kamene.
  • Samotná léčba se rozlišuje na konzervativní a chirurgickou.
  • Konzervativní se snaží pomocí speciálních nástrojů při místním umrtvení o důkladné vyčištění všech chobotů a ložisek zánětu ve Vašich ústech.
  • Chirurgická léčba spočívá v odklopení dásní pomocí skalpelu a vyčištění zanícených prostor.
  • O možnostech způsobů a vhodnosti léčby vám poví blíže váš stomatolog.

Paradentóza – prevence

  • Paradentóze lze preventivně předcházet správným čištěním zubů.
  • Zubní plak by měl být odstraňován nejméně dvakrát denně, ale nejlépe po každém jídle.
  • Nejdůležitější je však správná technika čištění zubů.
  • Zubní plak musí být odstraňován také z mezizubních prostorů pomocí dentální nitě nebo mezizubního kartáčku.
  • Zubní kartáček vyměňujte alespoň jednou za tři měsíce a po jídle žvýkejte žvýkačku bez cukru.
  • Důležitá je rovněž správná skladba jídelníčku – Francouzské stravování / jak netloustnout?
  • Vynechejte cukr, živočišné tuky

apod. Dopřávejte si celozrnné a mléčné výrobky, syrovou zeleninu a ovoce.

  • Zubům rovněž neprospívá nadměrná konzumace alkoholu a kouření.

Každopádně doporučuji zajít k zubaři co nejdříve ať neskončíte bez zubů !!!

Petrysovna

Hygiena,listerine výplachy a mezizubní kartáčky-hodně zpomalí průběh.Mluvím ze zkušeností.Ne­ovlivní to vysttouplé obnažené zuby.Dáseň už znovu nenaroste.