Weirdquestio

Jak jste postupovali při čisté instalaci Windows 10?

Chtěl bych vymazat všechna data na počítači (kvůli nahromaděnému balastu) a nainstalovat Win10 znova. jak jste to dělali? Nahráli jste instalačku na USB a z té jste spustili instalaci? Bylo třeba nějak zvláštně nastavovat připojení k internetu nebo stačilo připojit sítový kabel (modem se resetovat nebude)?

Odpovědi
Alesh

Já je instaloval z DVD, z flashky to bude lautr to samý.
Se tě to na všechno zeptá, při trochu inteligence to zvládne každý.
Na připojení se tě to taky v nějakém kroku zeptá, musíš ho vyplnit stejně jako to máš teď.

Mc Merkurion

… podle mne zbytečná práce, protože po instalaci W10 znova, si tam wokna znovu natáhnou onen balast, kterej ti překáží … buď si zvykneš, nebo si dáš o panáka víc při každý aktualizaci …
… já to vyřešil tak, že všechny data mám mimo, a aktualizace mne tím pádem nezajímaj, to se snáž domluvíš se ženskou, než s w10 …

anonym

jsou samozřejmě i jiné možnosti než si zvykat na balast, řešil jsem to před lety tím že jsem stáhl systém odsud ubuntu.cz a stejným postupem uložil na DVD nebo USB flash a po restartu nainstaloval triviálním způsobem, stačí odpovídat na jednoduché otázky a instalace byla hotová za 20 minut bez windows balastu.

Mc Merkurion

… to je sice pěkný, ale používám SketchUp, a ten jede jen na woknech, takže jsou mi ostatní linuxy a podobně na houby …

Weirdquestio

@Alesh – ty jsi stáhl instalačku z webu Microsoftu a tu pak vypálil na DVD? Bylo to ve formátu msi?

Alesh

jo, přímo ze stránek Microsoftu. Formát byl ISO.

ivzez

Jj, stáhla jsem instalačku z webu Microsoftu a vypálila
na DVD. Zároveň jsem si udělala i bootovací flash disk.

Instalační soubor pro Windows 10, Win 7 SP1 (build 7601)
nebo 8.1 with Update 3 (build 9600) si můžete vygenerovat:
https://tb.rg-adguard.net/pu­blic.php

(Při stahování si pro jistotu ověřte, odkud stahujete.)