Jaké jsou způsoby předělání hrubozrnné omítky stěny na hladkou omítku?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… přetáhneš to štukem a zfilcuješ …

Další odpovědi
Drap

Je dobré, dříve než použiješ štuk, natřít omítku penetrací.

Jiří Bohumil

Nově naomítanou hrubou natáhneš vápenocementovým štukem (dnes prodávají stavebniny už namíchyný Salith , pytel 25 kg, ten jenom rozmícháš ve vodě v kýblu vrtačkou s vrtulí), natáhneš glajťákem, vyhladíš a po cca 2 hodinách zafilcuješ buďto filcem na podložce, nebo (používám já-amatér) obdélníkem asi 10×15×2 cm z polystyrenu. Při filcování nutno namáčet do vody, filcovat krouživými pohyby střídavě.
U starší hrubé, nutno odstranit prach a uvolněné zrno, po navlhčení zarovnat nerovnosti, pak celou mírně navlhčit (případně penetrovat- ale nutno pouze v případě hodně zvětralé) a opět provést natažení štukem jako na nové a zafilcovat.
Hlavně nutno dobře odhadnout (odzkoušet) dobu pro zahájení filcování, brzo se maže, pozdě se těžko rozfilcovává.