fcoop

Jak je vůbec možné,že některé mechanizmy se stále a stále opakují?

http://www.stre­am.cz/video_wor­ld/LHHYpu68er0

Jsme tedy nepoučitelní? Nebo prostě není vyhnutí?

Nejlepší odpověď
chudst

Ano, jsme nepoucitelni. Otazka, jestli je nebo neni vyhnuti se da rikat vetsinou az z hlediska historie, kdy se da uvazovat, jaka cesta by byla lepsi. Po revoluci u nas jsme asi nikdo z nas nepocital, ze budeme mit stat, jaky mame ted (at uz v negativu, nebo i v pozitivu). Chce to proste zkouset do te doby, dokud se nam to nepovede – dokud lide nebudou chytrejsi. Castecne by pomohlo, kdyzby tam byly lide, kteri penize ‚nepotrebuji‘, aby tam skutecne byli jen coby privilegovani jedinci rozhodujici v dobrem o nasem statu a nejednajici o blbostech. Jenze… kde je chcete vzit. Chtelo by to opet skutecne zase mensi vzporu lidu, mozna od ni neni zase tak daleko.

Další odpovědi
tom004

Vzhledem k tomu,že tato slova pronesl v 16 století,tak bude ještě nějakou chvíli trvat,než se,možná,poučíme. 🙂

Elk

Ač Krause moc nemusím, jeho citace je výborná a vše co říkal platí i dnes. Všichni to víme, i když se tváříme, že se nás to netýká, ale opak je pravdou.
Nemusí být defenestrace, jenom bychom možná měli chtít víc od lidí, kterým jsme dali důvěru a pak po čtyřech letech zhodnotit jejich práci a popřípadě jim dát najevo – tudy ne!!!
Co myslíte, bylo těžké PŘEMLUVIT BÁBU – Issová – Mádle – nebo bude o to těžší PŘEMLUVIT BLBA?