Iridias

Jak je v Česku řešeno schválení upraveného nebo doma vyrobeného motorového vozidla k provozu na veřejných komunikacích ?

Dobrý den,
dnes jsem na Autofóru narazil na krásné fotky z Anglie, kde si kdosi upravil a okapotoval silniční motocykl jako auto pro jednoho.
S tímto vozidlem vyrazil do provozu, kde upoutal pozornost dopravních policistů. Tito bizarně vypadající vozidlo odstavili, protože měli důvodné podezření, že je provozováno nepovoleně.
Nakonec, ale zjistili, že je vše schváleno pověřenými úřady.
Jak to je v ČR ? Pokud si něco vyrobím, kam s tím musím na schválení do provozu, co to obnáší a kolik to stojí času a peněz ?
Děkuji

Odpovědi
cukrar

Jasně, přepisy to dovolí, ale na citaci je tu málo místa.
Koukněte na zákon 56/2001, úpravy vozidel a individuální stavba vozidla.